Медики з США відкрили нову форму деменції

09.02.2024   05:10    47

Медики з кентуккійського університету в США виявили в бляшках пацієнтів з хворобою Альцгеймера нетипові білки. Це свідчить про існування нової форми деменції і ставить перед вченими складні завдання.

Американські експерти відкрили невідомий до нинішнього часу прояв погіршення розумових здібностей людини. Найбільш поширеною формою деменції вважається хвороба Альцгеймера, яка до цих пір залишається таємницею для лікарів, хоча вивчається роками. Причиною зниження інтелекту називають утворення в мозку амілоїдних бляшок-скупчень білків, що перешкоджають функціонуванню клітин.

Останні новини:  Вчені з’ясували, як кофеїн впливає на мозок

При хворобі Альцгеймера підвищується концентрація тау-протеїнів і бета-амоліду в організмі. Через нерозуміння походження недуги ускладнюється боротьба з ним. У 20% випадків деменція супроводжується накопиченням амілоїду TDP-43. Нове дослідження вчених під керівництвом Еріка Ебнера виявило, що збільшенням названого речовини в організмі розвиток хвороби Альцгеймера не завершується. Прояв однієї форми деменції пов’язано з утворенням згустків з чотирьох аномальних протеїнів.Автори дослідження вивчили дані аутопсії головного мозку 375 людей з деменцією. У 25% з них виявили нетиповий альфа-синуклеїн. Концентрація цього білка зазвичай підвищується у пацієнтів з хворобою Паркінсона. Вчені назвали даний синдром QMP. Стан здоров’я людей з подібними порушеннями контролювали медики протягом десяти років. У результаті з’ясувалося, що у пацієнтів з чотирма амілоїдами деменція розвивалася швидко. На підставі результатів нового дослідження експерти зробили висновок про складність боротьби з хворобою Альцгеймера. Навіть у разі створення препарату від цієї недуги, вченим доведеться розбиратися з TDP-43 і альфа-синуклеїном.