Маленьким дітям не можна давати мед і манну кашу: названо повний список продуктів

12.02.2024   12:00    250

Серед продуктів, які батьки часто дають малюкам, не знаючи про їх шкоду, виявилися сік, манна каша, йогурт, сухий сніданок, глазурований сирок, мед, виноград, дитячі мультивітаміни і молочний коктейль.

У деяких з цих продуктів дуже багато цукру, а деякі просто не можна давати дітям через фізіологічні особливості їх організму.


Сік

У склянці такого напою міститься близько 5-6 ч. л. цукру. Розчинений цукор швидко всмоктується у кров, що не сприяє здоровому вуглеводному обміну. Тому Американська академія педіатрії порекомендувала їсти фрукти, а не вживати цей напій. Також можна випити свіжовичавлений сік, а краще – смузі.

Манна каша

Манна каша не містить нічого, крім вуглеводів. При переробці відповідної крупи у ній не залишається вітамінів і мікроелементів, необхідних для повноцінного росту і розвитку малюка. Це калорійна і “порожня” їжа. Але існують інші корисні каші – гречана, вівсяна, перлова, пшоняна.

Останні новини:  Чотири продукти, які швидко заповнять недолік вітаміну С

Йогурт

Щоб вибрати дитині корисний йогурт, потрібно вивчити його склад. Також потрібно відмовитися від таких продуктів, які в магазинах зберігаються не в холодильниках, а на відкритих полицях. Замість солодких фруктових йогуртів слід вибирати натуральні нежирні. Йогурти з добавками містять багато цукру, жиру і калорій, що сприяє збільшенню ваги і підвищенню ризику розвитку діабету.

Сухі сніданки

У такій їжі зазвичай немає корисних речовин, але цукор присутній в надлишку. При виготовленні сухих сніданків з зерен кукурудзи, пшениці, вівса видаляються всі оболонки, а залишаються легкозасвоювані вуглеводи. Насититися пластівцями складно. Альтернатива сухим сніданків – каша. За допомогою фруктів і горіхів її можна зробити привабливою для дітей.

Останні новини:  У яких людей рак розвивається особливо швидко

Глазурований сирок

У цьому продукті багато цукру, а через ароматизатори та підсилювачі смаку складно оцінити якість сиру. У сирках можуть міститися консерванти та інші шкідливі речовини. Краще їсти звичайний сир, до якого можна додати ягоди або фрукти.

Мед

Мед не можна давати дітям до 2 років. Крім того, що існує можливість алергічної реакції, іноді в ньому містяться бактерії, які в силу вікових фізіологічних особливостей організму малюка можуть привести до гострого інфекційного захворювання – дитячого ботулізму.

Останні новини:  Названі продукти, які “вбивають” імунітет

Виноград

У винограді є потрібні дитині вітаміни і мінерали. Водночас ягоди великі та слизькі, і дитина може ними вдавитися. Також виноград досить важкий продукт для травної системи, особливо малюків.

Дитячі мультивітаміни

До вибору дитячих мультивітамінів потрібно підходити відповідально і давати їх малюкові тільки за призначенням лікаря при відповідних показаннях. Дитина має отримувати вітаміни з їжі, тому не потрібно без необхідності давати їх додатково.

Молочний коктейль

У молочному коктейлі міститься дуже багато цукру і жиру. Дослідження говорять про те, що регулярне вживання такого напою може привести до розвитку серцево-судинних захворювань.