Люди почали викидати майже два мільярди тонн їжі на рік

10.02.2024   21:00    377

З 2004 по 2014 рік втрати продуктів харчування у світі збільшилися на 24 відсотки і досягли 1,92 мільярда тонн на рік. Це 775 кілокалорій на душу світового населення щодня, 550 з яких втрачалися в Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари.

by @RoyAax’s

Майже 20 відсотків світових сільськогосподарських земель і водних ресурсів пов’язано з виробництвом продовольства, яке в підсумку викидається. Це призводить до викидів в атмосферу 1,8 мільярда тонн у CO2-еквіваленті. Такі висновки містить дослідження, опубліковане в журналі Nature Food.

Останні новини:  Шольц проти ідеї Макрона про західні війська для України

Алессандро Гатто (Alessandro Gatto) з Вагенінгенського університету та Максим Чепелєв (Maksym Chepeliev) з Університету Пердью створили актуальну глобальну базу даних про продуктові втрати у 121 країні.Як основу вони використовували застарілу аналогічну базу ФАО і додали до неї дані з бази GTAP-FBS про потоки товарів і послуг між регіонами, а також дані про землекористування, водокористування та викиди парникових газів.

Останні новини:  Німеччина замовляє мобільну систему ППО Skyranger 30: надзвичайна ефективність проти дронів

Вони виявили, що в бідних країнах більша частина втрат припадає на ранні етапи виробничих ланцюжків – у них бракує холодильного обладнання та багато продукції стає непридатною ще на фермах. У розвинених країнах основні втрати відбуваються на рівні споживачів через утилізацію надлишків.Оскільки жителі таких регіонів споживають більше м’ясної продукції, їхні втрати мають вищу поживну цінність: наприклад, у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії на кожну людину щодня викидається 1560 кілокалорій.

Останні новини:  Саакашвілі спрогнозував, як розгортатиметься події на війні в Україні


cikavosti.com