Люди можуть пережити прямий удар блискавки в голову, – дослідження

12.02.2024   10:31    256

Нове дослідження з’ясувало, чому виживання є напрочуд високим.

Ймовірність отримати удар блискавки в США протягом року становить приблизно 1 до 1,2 мільйона. За даними Національної метеорологічної служби США, цей показник знижується до 1 до 15 300 протягом вашого життя, якщо ви доживете до 80 років.


Хоча це все ще малоймовірно, але про всяк випадок ви можете дізнатися, як інші люди пережили удари блискавки. І ось воно, завдяки новому дослідженню: У вас більше шансів вижити після прямого удару блискавки в голову, якщо ваша голова мокра.

Команда була заінтригована свідченнями людей, які вижили після прямого удару блискавки в голову. Хоча рівень виживання нижчий, ніж у людей, які були вражені в інші місця, люди, схоже, виживали, причому загальний рівень виживання від ударів блискавки становить від 70 до 90 відсотків. Команда поставила під сумнів, чи може такий високий рівень виживання бути пов’язаний з водою на шкірі людей.

Останні новини:  З’ясувалося, що викликало потужний гамма-спалах у космосі: це суперечить теоріям

“Незважаючи на інші фактори впливу, можна припустити, що утворення поверхневого спалаху на тілі людини є важливою причиною того, як люди можуть вижити після удару блискавки, якщо вони не можуть зайти в приміщення, коли гуркоче грім”, – пояснює команда вчених у своєму дослідженні.“Поверхневий розряд визначається як шлях розряду вздовж зовнішньої шкіри, спричинений високою різницею напруги між точкою входу та виходу струму через тіло. У випадку поверхневого розряду […] найбільша частка струму блискавки протікає в каналі розряду поза тілом людини і лише кілька ампер в тканинах людини, як показали теоретичні дослідження і фантомні експерименти”.Хоча блискавки можуть допомогти вижити, попередні дослідження не розглядали, як дощ може вплинути на їх формування, і створили “фантоми” людських голів, щоб перевірити це на практиці. Дві голови, що складаються з трьох шарів, які представляють шкіру голови, череп і мозок, і виготовлені з матеріалів, призначених для імітації людських тканин, були піддані 10 електричним розрядам високої напруги кожна – одна в сухому стані, інша після того, як була обприскана злегка солоним розчином, що імітує дощову воду.

Останні новини:  Охолодження клімату лісопосадками завищили на третину

Більша частина електричного струму – від 92 до 97 відсотків – пройшла через зовнішню поверхню обох фантомних голів, але команда виявила реальні відмінності в тому, яка частина струму проникла в шари голови. У той час як більша кількість заряду потрапляла до шару шкіри голови мокрої голови, шар мозку поглинав на 13% менший середній електричний струм і на 33% менше енергії порівняно з сухою головою.

Останні новини:  У Польщі знайшли мідний кинджал, якому понад чотири тисячі років

Були також значні відмінності у пошкодженнях фантомних голів, причому більше пошкоджень було у сухих голів. Команда відзначає низку обмежень дослідження, зокрема те, що черепи не були вкриті волоссям (можливо, це стосується лише лисих людей?) або іншими головними уборами, а також те, що реальні удари блискавки мали б більшу амплітуду. Тим не менш, результати інтригують і є основою для подальших досліджень.

“Наші експерименти на фантомах людських голів дають практичні докази теоретично постульованого ефекту, що мокра від дощу шкіра може мати кращий захист від удару блискавки, ніж суха”, – зазначає команда вчених. “Ми очікуємо подібних ефектів у випадку реальних ударів блискавки в людину під час дощу під час грози”.nnews.com.ua
+