Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo

10.02.2024   16:45    56

Він розвиває ідеї, закладені звичайною Huayra R, але при цьому оснащений знімними панелями даху і більш просунутою аеродинамікою. Двигун новинки видає 900 кінських сил і 770 Нм крутного моменту. А випускна магістраль із жароміцного інконеля відтворює звук, подібний до болідів Формули-1 минулого. Оцінити Huayra R Evo у справі зможуть лише учасники програми Arte In Pista. Це серія спеціальних заходів для власників трекових Pagani.


У 2021 році компанія Pagani оголосила про запуск програми Arte In Pista, націленої на власників трекових Huayra R, Zonda R і Zonda Revolución. Ці заходи мають незмагальний характер. Гоночного досвіду учасники набираються на найкращих світових трасах, чергуючи неспішні заїзди з високотемповими сесіями на межі можливостей. Завдання Arte In Pista – пробудити емоції. У Pagani це прекрасно розуміють, тому для ще більшого занурення в процес створили запаморочливу Huayra R Evo.

Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo
Pagani

Натхненням для інженерів і самого Гораціо Пагані стали боліди серії IndyCar і “довгохвості” леманівські прототипи 60-70-х років минулого століття. Шасі з удосконалених композитів Carbo-Titanium HP62-G2 і Carbo-Triax HP62 гіперкару дісталося від звичайної Huayra R. Але в підвісках спереду і ззаду з’явився так званий третій елемент – гідравлічний демпфер вертикальних коливань. Він не дає машині клювати носом і сильно притискатися до дороги при високих аеродинамічних навантаженнях, зберігаючи загальний баланс і продуктивність.

Останні новини:  В Україні помітили культовий японський спорткар з 90-х (Фото)
Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo
Pagani

Саме аеродинаміці в Huayra R Evo приділено особливу увагу. Передній спліттер подовжений на 110 міліметрів, по краях бампера встановлена пара додаткових крилець-канардів, на кормі – нове антикрило, підпирає плавником-стабілізатором. Завдяки довгому хвосту codalunga гіперкар особливо виграшно виглядає в ракурсі ¾ ззаду. Але що більш важливо, в комплексі всі ці доопрацювання збільшують притиск на 45%, а аеродинамічну ефективність – на 21%. Причому якщо зняти панелі даху, притискна сила, що діє на машину, зросте ще на 5%.

Останні новини:  Найсмішніші номерні знаки авто в Україні (фотопідбірка)
Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo
Pagani

Шестилітровий “атмосферник” Pagani V12-R, розроблений у кооперації з фірмою HWA AG з німецького Аффальтербаха, теж зазнав модернізації. Йому замінили впускний колектор, поставили нові кулачкові вали і підняли віддачу з 850 кінських сил і 775 Нм крутного моменту до 900 сил і 770 Нм. Паралельно було внесено зміни в конструкцію вихлопної системи, що додало машині ще більш емоційного звучання. Правду кажучи, навіть звичайна Huayra R обіцяє саундтрек у дусі старих болідів Формули-1, тож чого чекати від Evo, не зовсім зрозуміло.

Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo
Pagani

Привід у нової Pagani, як і раніше, задній. Тяга на колеса йде через кулачкову “секвенталку” з гоночним тридисковим металокерамічним зчепленням. Трансмісія намертво прикручена до монокока і є елементом силової структури. Гальма – вуглецеводокераміка Brembo CCM-R, якій на 14% збільшили робочу поверхню дисків і колодок. Монолітні 19-дюймові ковані колеса взуті у спеціально “зварені” сліки Pirelli P Zero. Шини спільно розроблені Pirelli Motorsport і Pagani Automobili з використанням віртуальних симуляцій. Є версія для сухого асфальту і мокрого.

Останні новини:  Названі головні недоліки мікроавтобуса ЗАЗ-970, через які він не став популярним
Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo
Pagani

З динамічних характеристик Huayra R Evo відома тільки максимальна швидкість – 350 кілометрів на годину. Дані щодо інших моделей Pagani повніші і тут є на що орієнтуватися. Так, Zonda R Evoluzione прискорювалася до 100 кілометрів на годину за 2,7 секунди і набирала ті ж 350 кілометрів на годину. Показники купе Imola ще кращі: 2,8 секунди і 370 кілометрів на годину.

Компанія Pagani представила новий трековий гіперкар Huayra R Evo
Pagani

Салон Huayra R Evo не показали, але повідомили, що його можна конфігурувати хоч під правостороннє розташування керма. Гіперкар оснащений шеститочковими ременями безпеки, сидіння покриті вогнетривким матеріалом і набиті уретановою піною Ener-Core EC 50, яка, по-перше, негорюча, по-друге, адаптується до форми тіла. Скільки машин буде випущено, невідомо. Тираж звичайної Huayra R – 30 екземплярів. Немає інформації і про ціну, хоча, найімовірніше, вона наближається до трьох мільйонів євро.nnews.com.ua