Доступний овоч, який ефективно знижує тиск

11.02.2024   18:17    1285

Зарубіжні дієтологи назвали овоч, який сприяє регуляції артеріального тиску. Це звичайний буряк.

Буряк містить корисні речовини, які всередині артерій перетворюються в оксид азоту, що допомагає знизити артеріальний тиск і поліпшити кровообіг, відзначають дієтологи. Крім того, він стимулює приплив крові до мозку.


Буряк благотворно впливає на серцево-судинну систему. Речовини, що містяться в цьому коренеплоді, сприяють зміцненню стінок капілярів, надають судинорозширювальну, спазмолітичну і заспокійливу дію.

Останні новини:  10 кулінарних звичок, які можуть коштувати здоров’я

За словами експертів, в буряку міститься беталаїн, — пігмент, який забезпечує йому насичений пурпурний колір. Він допомагає захистити органи від запалення, що провокують серцеві та онкологічні захворювання.Буряк є природним антисептиком. Вона пригнічує розвиток гнильних бактерій в кишечнику, а сік зменшує запалення шкіри і слизової ротової порожнини. Для прискорення загоєння ран використовуються розтерті листя.

Останні новини:  Названі продукти, які “вбивають” імунітет

Буряк містить безліч вітамінів і мікроелементів, будучи рекордсменом по концентрації бору і марганцю. За вмістом заліза цей овоч поступається тільки часнику.

Потрібно пам’ятати, що буряковий сік в нерозбавленому вигляді може викликати небажані наслідки, наприклад, нудоту і діарею. Також в буряку містяться речовини, що сприяють утворенню сполук щавлевої кислоти, що небезпечно при сечокам’яній хворобі. Перед застосуванням порадьтеся з лікарем.