Де шукати кліщів на собаці і скільки часу проходить до укусу

26.02.2024   14:20    57

Кліщ — це перший ворог домашніх тварин і в першу чергу собак. Вони до того, як нап’ються крові, зазвичай не перевищує 3-5 мм в довжину.


Відшукати паразита в густій шерсті вкрай складно. Але буде простіше, якщо знати, де ховаються кліщі, щоб встигнути їх виявити і зняти до того, як вони вкусять собаку.

Останні новини:  Ваш домашній хом’ячок погано пахне — чому так відбувається і як це можна виправити

Де ховаються кліщі

Експерти відзначають, що найчастіше кліщі ховаються в тих частинах тіла, куди вихованці не в змозі дотягнутися. Це області пахв, потім шия і холка.

Також це можуть бути вуха і пахова зона.

Скільки часу до укусу

Багато що в цьому плані залежить від того, наскільки густа і довга шерсть у собаки. Чим вона довше і густіше, тим довше кліщ буде пробиратися до відкритої ділянки шкіри.В середньому на це йде від 3 годин до 2 діб, але точний час перебування кліща на вихованці визначити майже неможливо.

Останні новини:  Ця техніка нанесення туші змінює форму очей та робить обличчя худим

Куди важливіше визначити кількість кліщів, які вкусили вихованця.

Однак буває і так, що кліщі відповзають ні з чим, навіть не вкусивши тварину. Це може статися при огляді після прогулянки або розчісуванні, або тварина сама струсить кліща.

Сезон активності кліщів вже розпочато, тож користуйтеся спеціальними відлякуючими засобами та перевіряйте себе та вихованців після прогулянки!