Чиновникам РФ пропонують британський паспорт в обмін на інформацію - ЗМІ

24.02.2024   18:41    80

Чиновникам РФ пропонують британський паспорт в обмін на інформацію - ЗМІ

Фото: Getty Images

Росіянам пропонують паспорт з єдинорогом в обмін на інформацію


Британська розвідка вербує агентів серед обурених війною російських урядовців. Їм обіцяють громадянство та гроші.

Російським чиновникам пропонують отримати британське громадянство в обмін на передачу інформації спецслужбам Британії. Про це у п’ятницю, 23 лютого, повідомило британське видання І з посиланням на чотири поінформовані джерела.

Останні новини:  G7 відклала питання передачі Україні активів РФ

Зазначається, що три джерела видання в британській розвідці і колишній російський інформатор стверджують, що громадянство, а також грошові виплати “за певних обставин” використовуються як стимули для пошуку інформаторів в уряді РФ.Практика надавання громадянства інформаторам у Британії існувала за часів Холодної війни, але про її застосування після повномасштабного вторгнення РФ раніше не повідомлялось.

Останні новини:  Іспанія може надати Україні свої старі американські танки M60: від 260 до 300 одиниць

Британське громадянство, за словами співрозмовників видання, часто є найпотужнішим методом переконання потенційних інформаторів. Але обіцяють його тільки тоді, коли людині точно довіряють, а надають – коли вона більше не може збирати інформацію або коли вона більше не потрібна.

“Це (громадянство. – ред.) може допомогти росіянину в глибині душі знати, що він діє в інтересах своєї майбутньої батьківщини”, – розповів колишній інформатор МІ6 із Росії.Саме з цим джерела видання пов’язують незвичне звернення очільника розвідки Британії Річарда Мура до росіян “об’єднати зусилля” і допомогти покласти край повномасштабній війні в Україні.

Останні новини:  Славімо привітного батька та великого лідера: у КНДР створили гімн Кім Чен Ину

У Кремлі заявили, що спецслужби РФ моніторять спроби американських колег вербувати росіян.


korrespondent.net