Чи можна схуднути на волюметричній або об’ємній дієті: розбір методу

10.02.2024   12:45    41

Будь-яка дієта завжди асоціюється з обмеженнями: щоб схуднути, доведеться випробувати відчуття голоду на міцність. На щастя, це не завжди так. Волюметрична або «об’ємна» дієта — ідеальний варіант для тих, хто не готовий до таких жертв навіть заради здобуття ідеальних форм.


Ми вже зрозуміли, що короткострокова дієта — це не ключ до успіху. Куди важливіше розробити для себе довгостроковий план харчування, який буде легко і просто постійно дотримуватися. Середземноморська дієта і дієта DASH і зараз популярні саме завдяки самій специфіці підходу, коли слідувати обраній схемі здається природним, а схуднення не змушує себе довго чекати.

Помірний підхід до більш здорового харчування — це і є сам принцип волюметричної дієти. Зрозуміти принцип досить просто, почати дотримуватися — ще простіше, а довгострокові результати не можуть не радувати.Вся справа в обсязі

Останні новини:  Найбільш корисний зелений чай назвала дієтологиня

Цю дієту розробила професор Барбара Роллс з Пенсільванії. Її ідеологія заснована на простому уявленні про те, що вживання більшої кількості їжі змусить відчути задоволення від їжі і не дозволить виникнути почуття голоду. Простіше кажучи, слід замінити одні продукти харчування іншими, стежити за їх поєднаннями — і при цьому навіть візуально вам будуть подобатися порції їжі. Шлунок фізично наповнюється, але при цьому число калорій істотно знижується. Під час їжі не виникне і стресу, а гормон цього почуття під назвою кортизол відповідальний ще й за збільшення ваги, якщо він виробляється організмом в надлишку.Чотири категорії продуктів

Останні новини:  Названо 9 ознак залежності організму від цукру

Тут теж все гранично просто: намагайтеся їсти якомога більше продуктів з першої категорії, а з останньої — як можна менше.

Перша категорія

Сюди відносяться всі продукти з низькою енергетичною щільністю — ті, в яких найбільше води. До цього переліку входять некрохмалисті овочі (болгарський перець, шпинат, рукола, стручкова квасоля, цукіні) і фрукти (полуниця, диня, яблука), а також супи на основі бульйонів.

Друга категорія

Калорійність буде трохи вища, але за рахунок великої кількості клітковини насичення настане швидше. Цільнозернові продукти, крохмалисті овочі, нежирні молочні продукти і білки (курка, пісна яловичина і біла риба) — вони всі в цьому списку.

Останні новини:  Стало відомо, з чим не можна поєднувати алкоголь

Третя категорія

Жирні молочні продукти, всі інші види м’яса, білий хліб. Головне, стежити за кількістю — перевага повинна йти на користь першої категорії.

Четверта категорія

Тут теж без сюрпризів — всі ці продукти улюблені багатьма. Здивувати може тільки наявність в переліку горіхів і насіння, які насправді дуже калорійні, але про це часто забувається. Смажена їжа, борошняне і солодке, фастфуд і алкоголь — не варто повністю виключати їх з раціону, але вибирайте мінімум.