Автомеханік порадив регулярно їздити на авто в режимі “газ в підлогу”

26.02.2024   15:31    33

Багато автолюбителів вважають, що акуратне водіння збільшує термін служби силового агрегату. Але насправді це не завжди так. Керівник сервісного центру відновлення двигунів внутрішнього згоряння розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, чому періодично необхідно заганяти стрілку тахометра в червону зону.


Більшість автомобілістів упевнені, що при роботі на низьких оборотах ДВЗ менше зношується і тому може працювати набагато довше. Однак у реальності все дещо інакше.

Останні новини:  В патрульній поліції нагадали водіям про штрафи за номерні знаки

На багатьох моторах до 1500 оборотів в хвилину спостерігається низька продуктивність масляного насоса, що може стати причиною погіршення змащування деталей кривошипно-шатунного механізму. А це, у свою чергу, провокує прискорення зношування вкладишів колінвалу та інших деталей ДВЗ.

Досвідчені автомеханіки рекомендують іноді давати максимальне навантаження мотору і натискати педаль газу до упору, наприклад, на трасі. Звичайно, не потрібно постійно їздити на підвищених оборотах, але хоча б раз на тиждень бажано збільшувати оберти двигуна до червоної зони. Це допомагає очистити двигун від відкладень та нагару, а якщо авто оснащене турбонаддувом, то й покращити працездатність турбіни.Після таких дій на ДВЗ перестають плавати оберти, збільшується тяга у різних режимах роботи та спрощується запуск у мороз. У цьому випадку стрес позитивно впливає, допомагаючи відновленню силового агрегату.Останні новини:  Понад десяток електромобілів та гібридів: які електрифіковані авто від Stellantis приїдуть в Україну у 2024 році


Аmpercar.com