7 ознак того, що ви хороші батьки, навіть якщо ви в цьому сумніваєтеся

26.02.2024   06:21    79

Всі батьки намагаються бути ідеальним для своєї дитини. Але в гонитві за уявними критеріями досконалості мама і тато часто забувають про те, що насправді важливо для щастя їхнього нащадка.


Ми зібрали ключові, на думку психологів, показники, які свідчать про те, що ви хороші батьки.

1. Дитина ділиться з вами переживаннями та неприємностями

Чудово, коли син або дочка з гордістю розповідають вам про свої успіхи і досягнення. Але набагато важливіше, щоб вони не боялися говорити вам про свої неприємності. Бажання поділитися з кимось своєю невдачею, щоб тебе при цьому вислухали і підтримали, – це природна потреба людини. Дитина повинна розуміти, що в житті бувають різні ситуації і немає нічого ганебного в помилках і печалі.

2. Ви не женетеся за оцінкамиЯкщо, наприклад, дитина отримала погану оцінку в школі, то у неї не повинно бути страху, що батьки можуть дізнатися про це. Залякані діти часто ховають щоденник або виривають з нього сторінки, а іноді просто панічно бояться йти додому, адже там їх чекає покарання. Хороші батьки пояснюють своїй дитині, що успішність в школі важлива, але набагато більше значення мають саме знання, а не оцінки. В такому вихованні дитина розуміє, що, вивчивши матеріал, вона може самостійно виправити ситуацію.

Останні новини:  7 ознак того, що ви круті батьки. Пояснює психолог

3. У вашій родині поважають особистий простір кожногоБагато батьків вважають обов’язковим, щоб дитина, наприклад, при вході до їхньої спальні завжди стукала. У той час як самі дозволяють собі вриватися до її кімнати без стуку. Правила в родині повинні бути однакові для всіх. Поважайте особисті кордони дитини, і вона відповість вам тим самим.

4. Ви не критикуєте дитину

Хороші батьки не будуть критикувати свою дитину. Не варто називати її дурною, товстою або ледачою. Такі епітети породжують в малюку комплекси, яких важко позбутися навіть в дорослому, свідомому віці. Намагайтеся підбирати слова і проговорювати, якими конкретними діями ви незадоволені, не переходячи при цьому на образи.

Останні новини:  Як жили українці 100 років тому: 60 унікальних старовинних фото

5. Ви визнаєте свої помилки і просите вибачення

Помилки роблять всі: і діти, і дорослі. Проте більшість батьків забувають про те, що потрібно не тільки навчити свою дитину вибачатися, а й показувати, як це робиться, на своєму прикладі. Якщо ви розумієте, що даремно розлютилися або зробили те, чого не варто, то не соромтеся вибачитися перед малюком. Адже сильний той, хто може визнати свою слабкість.

6. Ви не нав’язуєте дитині свої інтереси

Дитина повинна займатися тим, що подобається їй, а не вам. Чудово, якщо тато в дитинстві грав у футбол і син теж любить цей вид спорту. Але цілком можливо, що вашому малюкові будуть ближчі танці або музика. Вчіться помічати таланти своєї дитини, не нав’язуючи своїх нереалізованих цілей.

Останні новини:  Бажаєте стати багатшим? Позбавтеся від мислення бідняка!

Хороші батьки заохочують прагнення своєї дитини до саморозвитку і тим самим допомагають їй рости щасливою людиною, яка займається улюбленою справою з усією душею.

7. Ви довіряєте словам своєї дитини

Поширена ситуація: мати або батько йде на батьківські збори, де класний керівник пред’являє звинувачення з приводу поведінки дитини. Не розібравшись детально в проблемі, злі батьки повертаються додому і влаштовують скандал. Однак, перш ніж лаятися, варто розпитати «обвинувачену сторону» про те, як все відбувалася з її точки зору. Можливо, ваша дитина зовсім не винна і їй, навпаки, потрібна ваша допомога для вирішення конфлікту.vsviti.com.ua