Зразки "Аполлона" показують, що Місяць містить водень, викинутий з Сонця

05.12.2023   15:11    50

За даними Національних академій наук, інженерії та медицини США, чоловіки повинні випивати 3,7 літра води на день, а жінки – 2,7 літра.

А тепер уявіть собі екіпаж з трьох осіб, який вирушає на Місяць на 3 тижні, це приблизно 189 літрів води, тобто близько 189 кілограмів!


Якщо припустити, що вам доведеться нести всю воду, а не рециркулювати частину, то більш тривалі подорожі в космос з більшою кількістю людей будуть логістично складними для транспортування самої лише води.

Дослідники з Військово-морської дослідницької лабораторії США (NRL) виявили місячні породи, що містять водень, який у поєднанні з місячним киснем може стати джерелом енергії для майбутніх дослідників.

Загалом 382 кілограми породи було доставлено з Місяця програмою “Аполлон” (я важу близько 80 кг, тож це майже п’ять моїх ваг – і це все м’язи, я обіцяю!).Деякі зразки одразу ж вивчили, а інші запечатали для майбутніх досліджень, сподіваючись, що майбутні прилади будуть більш чутливими.

Останні новини:  Вчені визначили, як захищати нейрони і стимулювати їх ріст

Дослідницька група з NRL на чолі з Кетрін Д. Берджесс і членами команди Бріттані А. Саймес і Рондою М. Страуд нещодавно оголосила про свої результати дослідження деяких зразків місячної породи.

Вони хотіли зрозуміти джерело води на Місяці і зрозуміти, як вона утворюється. Майбутні дослідження Місяця, особливо постійні місячні бази, будуть значною мірою залежати від наявних місячних ресурсів.У статті зазначається: “Ефективне використання ресурсів залежить від розуміння того, де і як у реголіті утворюється і утримується вода”.

В рамках дослідження для вивчення місячного зразка 79221 була використана трансмісійна електронна мікроскопія. Ця методика використовує пучок електронів для візуалізації зразків і створення сильно збільшеного зображення.

Останні новини:  Мексиканська медоносна оса може виробляти мед, так само як і будь-яка бджола

Зокрема, команда розглянула зерна мінералів апатиту та мериліту і виявила ознаки “космічного” вивітрювання під впливом сонячного вітру. Сонячний вітер – це потік заряджених частинок, які вилітають від Сонця зі швидкістю до 1,6 мільйона кілометрів на годину!

У зразках вчені виявили сліди водню у везикулах – невеликих отворах, що залишаються після охолодження лави. Це відкриття підтверджує, що сонячний вітер уловлюється у помітних кількостях, що свідчить про потенційний резервуар, який може бути доступним для майбутніх дослідників.

Останні новини:  Можливо, скоро з’явиться універсальна протиотрута від смертельних зміїних отрут

Водень сам по собі є надзвичайно корисним ресурсом, і якщо його можна видобувати з матеріалу місячної поверхні, це може допомогти у багатьох аспектах досліджень.

Справжній ажіотаж навколо відкриття полягає в тому, що воно може нарешті розгадати таємницю походження місячної води і що вона цілком може бути результатом хімічної взаємодії між сонячним вітром і місячними породами.

Якщо ми зможемо зрозуміти походження місячної води – а ми, можливо, нарешті наблизилися до цього – тоді ми зможемо бути впевнені, що зможемо ефективно використовувати її для подальшого дослідження Сонячної системи.

This article was originally published by Universe Today. Read the original article.nnews.com.ua
+