Заборона на алмази посилає Росії чіткий сигнал: як рішення G7 вдарить по країні-агресору (ВІДЕО)

09.12.2023   08:31    39

Пряму заборону на імпорт російських алмазів погодили країни G7 (“Великої сімки”). Про це йдеться в заяві за підсумками віртуальної зустрічі лідерів. Вводити обмеження будуть поступово. Ембарго на імпорт алмазів, видобутих або перероблених у Росії, набуде чинності з 1 січня 2024 року, а заборона на імпорт алмазів, оброблених у третіх країнах, — з 1 березня. До вересня країни G7 розраховують створити механізм перевірки та сертифікації необроблених алмазів, інформує FREEДОМ.


Зазначимо, алмази — один із небагатьох видів російського експорту, який не потрапив під скоординовані західні санкції. Як, наприклад, нафта і дорогоцінні метали.

Раніше тільки Сполучені Штати в односторонньому порядку заборонили імпорт російської алмазної сировини у квітні 2022 року. Однак, як і раніше, було дозволено ввезення каменів, які пройшли огранювання в інших країнах. Наприклад, після обробки російських алмазів в Індії вони вважаються виробленими там, а не в Росії.За інформацією видання Time, останні три місяці країни G7 активно обговорювали питання введення санкцій на російські алмази.

“Реалізація заборони на російські алмази у співпраці з нашими партнерам по “Великій сімці” посилає Росії чіткий сигнал: ми не потерпимо використання російських доходів від алмазів для фінансування війни. Ми закликаємо президента Путіна негайно припинити цю невиправдану загарбницьку війну проти України, і ми продовжуватимемо підтримувати українців стільки, скільки буде потрібно”, — заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

За словами прем’єр-міністра Бельгії Александра де Кроо, країна підтримує зусилля G7 щодо боротьби з доходами від продажу російських алмазів. Найближчими днями Єврокомісія має намір розглянути питання таких обмежень у 12-му санкційному пакеті.“Це зайняло деякий час, тому що ми хочемо уникнути того, щоб заборона на алмази була обійдена. Якщо ви зробите це тільки для оптових ринків, то алмази продаватимуться в інші алмазні центри світу, а у нас вони, як і раніше, будуть у магазинах. І для РФ це не матиме жодного значення. Повна відстежуваність і повна заборона роздрібних ринків — єдиний спосіб переконатися, що Росія більше не буде фінансувати війну за допомогою кривавих алмазів”, — сказав бельгійський прем’єр.

Останні новини:  На Харківському напрямку прикордонники знищили два ворожі комплекси «Муром-П» (Відео)

Як пише Financial Times, чотири пропозиції щодо системи відстеження алмазів уже були представлені Бельгією, Францією, Індією та Всесвітньою алмазною радою.

Експерти припускають, що заборона на імпорт російської сировини призведе до різкого зростання цін на ці мінерали через підвищений попит з боку ключових гравців алмазної промисловості.

“Добре те, що заходи набудуть чинності з березня наступного року, але незрозуміло, чи поширюватимуться вони на всі російські алмази, ограновані в третіх країнах, на які зараз немає заборони, або тільки на певні розміри, скажімо, понад 1 карат”, — сказав президент Індійського центру алмазної торгівлі Ануп Мехта в коментарі виданню Mint.

Згідно з даними Financial Times, російська компанія стала другим у світі виробником алмазів за обсягом виручки в першій половині 2022 року. Вона становила близько 2 млрд дол.

Останні новини:  Десятки одиниць російських БТР і танків: відео з дрона показало “дорогу смерті” в Донецькій області (ВІДЕО)

Однак вторгнення Росії в Україну вже радикально змінило світову алмазну промисловість: російське каміння почало надходити, в основному, на китайський ринок після того, як великі західні ювелірні компанії бойкотували алмази з РФ.