Вчені розкрили таємницю будівництва єгипетських пірамід у Гізі

04.12.2023   13:41    179

Рукав річки Ніл допомагає пояснити таємницю будівництва єгипетських пірамід.

Єгипетські піраміди на плато Гіза (точніше, їхнє спорудження), вважається одним з найбільших досягнень світу. Дуже багато питань щодо цього було пов’язано з тим, як гігантські блоки були транспортовані на будівельний майданчик. Зараз стало відомо, що така можливість була завдяки давно втраченому рукаву річки Ніл, що існував понад 4000 років тому. Цей рукав, відомий як Хуфу, був недалеко від комплексу пірамід Гізи, і давав можливість транспортувати матеріали для пірамід з інших місць, будучи життєво важливою транспортною жилою стародавнього Єгипту. Донедавна його історія була мало вивченою, пише IFLS.

Останні новини:  Вчені визначили, як захищати нейрони і стимулювати їх ріст

Зараз, коли мова йде про піраміди на плато Гіза, то в уяві зразу виникають піраміди, оточені великою піщаною рівниною, за якими розташований мегаполіс Великий Каїр. Основне русло річки Ніл розташоване приблизно за 8 кілометрів звідси – а це величезна відстань, щоб тягнути велику кількість гігантських блоків по піску. Інформація про історію цієї ділянки була отримана французькими дослідниками, про що повідомили у Proceedings of the National Academy of Sciences.

На карті показано, як рукав Хуфу річки Ніл у Єгипті раніше досягав країв комплексу пірамід Гізи. Зображення: PNAS

Завдяки відстеженню росту та загибелі понад 61 рослини уздовж заплави було продемонстровано, як піднімався і спадав рівень води у рукавах Нілу протягом 8 тисяч років історії стародавнього Єгипту. Стало відомо, у тому числі, що рівень води у рукаві Хуфу значно піднявся у африканський вологий період, що був від 14800 до 5000 років тому.

При цьому рівень води в рукаві Хуфу залишався досить високим ще протягом тривалого періоду часу після африканського вологого періоду, що давало річці здатність бути судноплавною, що, у свою чергу, дало змогу транспортувати ці будівельні матеріали. Нагадаємо, Велика піраміда Гізи, присвячена фараону Хеопсу, була збудована близько 4500 років тому. Ймовірно, у цей час втрачений рукав Нілу дійшов до Великого Сфінкса на плато Гіза, що стоїть у фронтальній частині комплексу пірамід.

Останні новини:  Мексиканська медоносна оса може виробляти мед, так само як і будь-яка бджола
Ілюстрація з дослідження. Зображення: PNAS

Слід зазначити, що хоч рукав Хуфу міг допомагати у транспортуванні будівельних матеріалів ближче до будівельного майданчика, але багато деталей щодо створення пірамід досі невідомі. Нагадаємо, що спершу висота піраміди хеопса складала 146.6 метра та складалася з понад 2.3 мільйонів великих кам’яних блоків, загальна маса яких рівна 6 мільйонам тонн. Зараз серед вчених немає консенсусу щодо того, як ці блоки розміщувались один на одному зі складною структурою, яка передбачала низку внутрішніх проходів і гробниць.

Останні новини:  Webb виявляє, що карликові галактики призвели до реіонізації Всесвіту


vsviti.com.ua
+