Перший у світі контейнеровоз на чистому аміаку готується до запуску (фото+відео)

04.12.2023   14:31    28

Через кілька років компанія Yara введе до експлуатації перше у світі контейнерне судно на аміаку.


Зелений аміак пропонує вирішення одного із найважчих завдань декарбонізації: заміна дизельного палива на великих суднах. Наразі представники компанії Yara заявили, що готові запустити перший у світі чистий контейнеровоз на аміаку до 2026 року.

Морські перевезення — відносно ефективний та недорогий спосіб доставки товарів оптом. Однак, це причина до 3% глобальних викидів CO2. Одна з альтернатив — аміак.

Останні новини:  Webb виявляє, що карликові галактики призвели до реіонізації Всесвіту

У 2022 році норвезький виробник хімічних речовин Yara відправила близько 3,8 млн. тонн аміаку. Крім того, Yara International співпрацює з дочірньою компанією Yara Clean Ammonia та North Sea Container Line, щоб ввести в експлуатацію перший у світі контейнеровоз на аміаку.Yara Eyde буде відносно невеликим судном поруч із деякими контейнерними мегасудами, і курсуватиме між Норвегією та Німеччиною. Дві найвіддаленіші точки призначення, Осло та Гамбург, знаходяться всього за 442 морські милі (818 км) один від одного, тому зменшений запас палива корабля не повинен стати проблемою. Це відносно короткий маршрут, але він все одно заощадить близько 11 000 тонн викидів CO2 на рік.

Останні новини:  Зонд ESA зробив фото північного полюса МарсаYara та North Sea створюють спільне підприємство з будівництва судна за допомогою гранту у розмірі $3,7 млн. від норвезької організації з фінансування клімату та енергетики Enova.

«Щоб досягти успіху в декарбонізації судноплавства, технології з низьким рівнем викидів треба ввести в комерційний масштаб протягом наступного десятиліття. Дуже важливо, щоб перевізники були зацікавлені у виборі низьковуглецевого палива», — наголосив Магнус Крог Анкарстранд, президент Yara Clean Ammonia, у прес-релізі.

Останні новини:  Домашніх собак навчили виявляти хворобу Паркінсона з точністю до 90 відсотків


cikavosti.com
+