Новації авторуху у Нью-Йорку: водії платитимуть за затори

04.12.2023   16:00    57

Нью-Йорк може стати першим містом Сполучених Штатів, яке стягуватиме з водіїв плату за в’їзд у найбільш активні райони. Таку практику використовують у деяких інших країнах.

Про це пише New York Times.Плату планують запровадити для вʼїзду в центр міського округу Мангеттен, де, зокрема, розміщена головна площа міста Таймс-Сквер та один із найпопулярніших районів — Сохо. А отримані гроші залучатимуть для фінансування громадського транспорту.Передбачається, що водії автівок будуть платити 15 доларів, вантажівок — 24 або 36 доларів залежно від розміру, мотоциклів — 7,50 доларів. Оплачуватиметься вʼїзд лише раз на день. Водночас таксі та громадський транспорт не сплачуватимуть збір, а втім, підвищать вартість проїзду.Тарифи діятимуть з 5:00 до 21:00 у будні та з 9:00 до 21:00 у вихідні. А щоб відстежувати транспорт на в’їздах і виїздах до платної зони, на стовпах, вказівних знаках та мостах, розмістять електронні сповіщувачі.Розглянути затвердження такої програми мають вже на початку 2024 року. Проте ухваленню рішення загрожує федеральний позов, поданий Нью-Джерсі, через побоювання, що програма «покладе несправедливий фінансовий та екологічний тягар на жителів штату», пише видання.

Останні новини:  Складено рейтинг найпопулярніших вживаних авто, які українці найчастіше купували у лютому

Також зазначається, що в Нью-Йорку ідея впровадження таких тарифів роками зіштовхувалася зі спротивом водіїв та посадовців.

Де ще використовують таку практику?  

Нині такі збори за проїзд діють у Лондоні, Стокгольмі та Сінгапурі. У трьох містах тарифи виявилися ефективними: вдалося зменшити трафік, затори та забруднення викидами транспортних засобів, а отримані кошти надходять до державного бюджету.Така практика заохочує шукати альтернативну пресуванню на автівках, наприклад, запроваджувати нові автобуси та робити велосипедні доріжки, пише NYT.

newsauto.com.ua

Останні новини:  Попит на нові легковики зріс у півтора раза