Метеорит, що впав на подушку канадки, прибув з внутрішньої частини головного поясу астероїдів

01.12.2023   00:08    47

Цей випадок із метеоритом “Гамільтон”, який у 2021 році впав на подушку канадки, є досить унікальним. Він був частиною більшого метеороїда, який зазнав руйнування в атмосфері Землі. Первинна маса цього метеороїда оцінювалася у 70-200 кілограм.


Тривимірна реконструкція фрагмента “Гамільтон” у видимому світлі і модель його зрізу (верхній ряд) і кольорові зображення фрагмента “Калгарі” (нижній ряд). Масштабна лінійка становить 1 сантиметр
P. G. Brown et al. / Meteoritics&Planetary Science, 2023

Знайдені фрагменти метеорита, “Гамільтон” та “Калгарі”, були детально досліджені групою астрономів під керівництвом Пітера Брауна з Університету Західного Онтаріо. Їхній аналіз виявив, що метеорит Голден є небрекчованим звичайним хондритом типу L/LL5. Хондрити — це один із найпоширеніших типів метеоритів, що складаються з кам’яних зерен, відомих як хондри.Склад цих метеоритів був детально досліджений: об’ємна щільність склала 3203 і 3095 кілограм на кубічний метр для “Гамільтон” та “Калгарі” відповідно. Вони містили темні хондри, металеві вкраплення, а також компоненти польового шпату, апатиту та хроміту.

Останні новини:  Вчені визначили, як захищати нейрони і стимулювати їх ріст

Орбіта метеорита, відновлена на основі досліджень, вказує на те, що його батьківське тіло, ймовірно, було частиною головного поясу астероїдів, зокрема, астероїдом S-типу з сімейства Угорщини. Це дає змогу краще зрозуміти склад та історію метеороїдів, які потрапляють у земну атмосферу, та їхній вплив на земну біосферу.
cikavosti.com
+