Експерти роз'яснили, навіщо потрібно міняти гальмівну рідину в автомобілі

05.12.2023   15:15    31

Багато автомобілістів рідко замислюються про ключовий елемент безпеки – гальмівну рідину. Саме гальмівна рідина забезпечує роботу гальм автомобіля, і від її стану, без перебільшення, залежить життя водія, пасажирів та інших учасників руху. Експерти порталу mmr.net.ua розповіли, навіщо і як часто потрібно міняти рідину у гальмівній системі.


Для нормального функціонування гальмівних механізмів необхідно, щоб рідина мала ряд характеристик, описаних міждержавним стандартом. Проте, практично широко використовується американський стандарт якості FMVSS N116. Саме цей стандарт породив абревіатуру DOT, що стала номінальною для гальмівної рідини.

Останні новини:  Стало відомо, що відрізняло Таврію для американського ринку від звичайної версії

Основний склад гальмівної рідини – це сполуки гліколів (до 98%). У сучасних формулах гальмівних рідин на їх основі можуть входити більше 10 окремих компонентів, об’єднаних у чотири основні групи: змащувальні, які зменшують тертя в рухомих деталях гальмівних механізмів, розчинник/розріджувач (гліколевий ефір), що впливає на температуру кипіння та в’язкість рідини, модифікатори що запобігають набуханню гумових ущільнень, і, нарешті, інгібітори, що борються з корозією та окисленням.Багато хто вважає, що властивості гальмівної рідини не змінюються у процесі експлуатації, оскільки вона функціонує у замкнутій системі. Це є небезпечною помилкою. При натисканні на педаль гальма повітря проникає в компенсаційні отвори системи і гальмівна рідина вбирає з нього вологу. Потрапивши в гальмівну систему, вода може спричинити корозію, а також може замерзнути при низьких температурах.Перевищення допустимого відсотка вологи і зниження температури кипіння можуть виявитися через такий симптом, як поодинока відмова гальмівної системи з подальшим відновленням її нормальної роботи.

Останні новини:  Попит на нові легковики зріс у півтора раза

Періодичність заміни гальмівної рідини вказується в посібнику з експлуатації автомобіля і зазвичай становить від 1 до 3 років, залежно від її типу. Також слід враховувати стиль водіння. Якщо водій здійснює часті поїздки, рекомендується орієнтуватися не лише на час, а й на пробіг. У суворих умовах експлуатації рекомендується використовувати рідину DOT4. Для середньостатистичного водія є сенс міняти рідину кожні 60 000 км або кожні 2 роки.

Останні новини:  Названо 2 найкращі моделі Infiniti, що зійшли з конвеєру після 2000 року


Аmpercar.com