Ці симптоми говорять про те, що ваш вихованець потребує візиту до лікаря

05.12.2023   09:48    55

Сьогодні ми поговоримо про популярну ветеринарію. Ми не збираємося робити з вас фахівців. Просто хочемо, щоб ви знали, на що звернути увагу, і не проґавили початкові стадії захворювань або відхилень у здоров’ї вашого собаки.

10 симптомів, за наявності яких треба показати собаку ветеринару


Скутість рухів

Тривожна ознака, особливо для молодих собак. Але й за появи цього симптому у літнього собаки його теж повинен оглянути фахівець.

Якщо ви помітили, що собаці важко вставати, він якось неприродно (скуто) піднімається сходами, то треба показати вихованця лікареві. Найпоширеніші хвороби: артрит, хвороба Лайма або дисплазія кульшового суглоба.Можливо, це просто забій або розтягнення. У будь-якому випадку захворювання або травму легше вилікувати, якщо одразу почати лікування!

Набряклості, “гарячі місця”, рани

Виявивши ранку або набряклість на тілі собаки, не обов’язково починати хвилюватися, у собак досить часто таке трапляється.

Але якщо шишка стала щільною, збільшується у розмірі, ранка волога і кровоточить, подушечки лап собаки гарячі і йому важко вставати на них та робить він це з небажанням (береже лапу), то походу до ветеринара уникнути не вдасться.Якщо ви виявили, що у собаки є розчухи, подряпини, то це може бути симптомом наявності паразитів.

Гарячий, сухий ніс

Останні новини:  18 рідкісних явищ природи, в які не повіриш, поки не побачиш на власні очі

Усі знають, що це ознака захворювання. Але ніс може бути занадто теплим і сухим просто через те, що собака щойно прокинувся!

Щоб визначити, чи потрібен ветеринар, треба виміряти собаці температуру. Якщо температура вища за 39,4° С, собаку слід показати лікареві.

Врахуйте, що температура, яка вища за 40° С, небезпечна для життя собаки — тут потрібна термінова допомога!

Надмірна слинотеча і неприємний запах з рота

Якщо на додаток до цього вихованець відчуває проблеми з жуванням, больові відчуття від дотику мордою до вас і менше їсть, необхідний похід до ветеринара.

Останні новини:  Як стати успішною жінкою

Можливо, у собаки запалився зуб або застрягла кістка у яснах.

Кашель, який триває понад 24 години

Якщо собака кашляє навіть уві сні і кашель заважає йому спати, якщо він триває понад 24 години, то необхідна консультація лікаря.

Підвищення агресії

Якщо ваш вихованець раптово став більш агресивним і дратівливим, це може бути причиною поганого самопочуття. Собаку можуть дратувати навіть погладжування господаря − це симптом того, що у собаки є больові відчуття.

Якщо така поведінка триває кілька днів, собаку треба показати ветеринару.

Зміни у режимі споживання їжі та води

Якщо собака постійно відчуває спрагу, це може бути ознакою діабету. Звичайно, треба поспостерігати за вихованцем і не водити на прогулянку у спеку.

Помітили, що ваш вихованець (навіть не у спеку або після активної прогулянки) п’є більше і частіше, ніж зазвичай − ведіть його до лікаря.

Якщо у вашого вихованця втрата апетиту і вона супроводжується ще якимись симптомами зі списку, треба відвідати ветеринара.

Останні новини:  10 цікавих фактів про людську психіку, які ми навряд чи знайдемо в будь-якому підручнику

Утруднене дихання

Будь-які проблеми з диханням — серйозний привід для звернення до ветеринара. А якщо ясна і язик собаки стали синюватими, потрібна невідкладна допомога.

Розлад травлення

Поодинокі випадки блювоти і діареї − не привід для занепокоєння, це знають усі господарі собак. Але якщо вони повторюються неодноразово, то треба звернутися до лікаря.

Блювота і діарея можуть бути симптомами того, що собака щось не те проковтнув, ознакою паразитів або захворювання.

Якщо у собаки блювотні позиви, але нічого не виходить, також треба показати тварину лікареві.

Істотні зміни у сечовипусканні

Занадто часте або рідкісне сечовипускання може бути симптомом хвороб. Краще проконсультуватися з фахівцем!

Усе це ми перелічили для того, щоб ви встигли вчасно допомогти вихованцеві, а також для того, щоб полегшити лікареві діагностику.