Звертайте увагу на ці ознаки: як захиститися від цукрового діабету – рекомендації МОЗ

20.11.2023   18:31    238


Протягом поточного року більш ніж 531 200 осіб в Україні було діагностовано з цукровим діабетом, перевищуючи торішню статистику захворюваності, яка склала 489 934 випадки, повідомляє МОЗ.


Цукровий діабет, що характеризується недостатнім виділенням інсуліну підшлунковою залозою або неефективним використанням інсуліну, став третім за поширеністю захворюванням в Україні після серцево-судинних захворювань та онкології. Більшість випадків протікає безсимптомно, що ускладнює діагностику та лікування, збільшуючи потенційні масштаби захворювання.

Останні новини:  Експерти назвали 5 корисних властивостей мандаринів

Для визначення індивідуального ризику розвитку цукрового діабету типу II громадяни можуть скористатися онлайн-тестом, наданим Центром громадського здоров’я.

Кожен українець, який уклав декларацію із сімейним лікарем, має право на безплатну діагностику цукрового діабету. У Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що знання факторів ризику може допомогти запобігти розвитку захворювання.Поради з профілактики цукрового діабету включають збільшення фізичної активності, дотримання здорового харчування з урахуванням індивідуальних особливостей, споживання клітковини та цілозернових продуктів, контроль маси тіла, утримання від куріння і помірне вживання алкоголю.

Останні новини:  Як вибрати бандаж для спини

Найбільш поширені симптоми діабету, про які попереджає МОЗ, включають підвищену спрагу, сухість у роті, слабкість, постійну втому, затуманений зір, оніміння кінцівок, повільне загоєння ран та виразок, різку втрату ваги та часте сечовипускання.Для пацієнтів з діагнозом “цукровий діабет” доступні безкоштовні послуги в рамках Програми медичних гарантій, включаючи аналізи крові, перевірку рівня глюкози та холестерину, а також рецепти та препарати для лікування цукрового діабету різних типів.

Останні новини:  4 вітаміни, які дійсно здатні гальмувати старіння

Ще лікарі назвали найкориснішу кашу для жіночого здоров’я: вживайте її якнайчастіше.


clutch.net.ua