Як зрозуміти, що для вашого собаки настала справжня старість — головні ознаки

19.11.2023   05:58    373

Час, на жаль, невблаганний. Здається, ще вчора вихованець був цуценям, пустував і невтомно бігав. Якось непомітно пролетіли роки розквіту сил і зрілості. А тепер з кожним днем все помітніші прикмети старості: проступила сивина, різко знизилася активність, проблеми з суглобами. Та й походи до ветеринара то з однією, то з іншою недугою стали буденною справою. Коли ж можна говорити про настання “справжньої” старості у собак? Коли вихованці офіційно визнаються літніми?


Собаки та офіційний поріг старості

Наведемо методику американської VCA Hospitals. Велике значення має розмір вихованця — виявляється, собаки старіють по-різному. Говорити про настання старості стосовно до вихованців кімнатних і декоративних порід можна після досягнення віку 11 років. Середньорозмірні собаки переступають поріг старості в 9-10 років. Інша картина з великими вихованцями — їх визнають літніми, починаючи з віку 8 років. Породи-гіганти старіють швидше за всіх. Так, німецький дог вважається літнім вже в семирічному віці.Звичайно, ми задаємо вікові рамки з відомою часткою умовності. Багато що залежить від фактичного стану здоров’я, догляду, способу життя, якості ветеринарного супроводу і т.д. І все ж, як нам видається, корисно знати якісь орієнтири, які дозволять вибудувати правильну стратегію в утриманні вікового вихованця, щось підправити, щось скорегувати.Яка середня тривалість життя собак?

Останні новини:  Давно шукала цей рецепт. Салат на кожен день «Хвилинка» з помідорів, сиру та сухариків

Ви розумієте, шановні читачі, що і в цьому питанні краще відійти від категоричності. Середня тривалість життя собак теж залежить від породи, розміру, способу життя, а також кастрації або стерилізації. Знову дамо середні орієнтири. Так, гігантська або дуже велика собака проживе 8-12 років, середньорозмірні собаки 10-13 років. У виграші знаходяться невеликі вихованці: в середньому вони живуть 13-17 років. Повторимося: все досить умовно, плюс треба робити велику знижку на породу. Ірландський вовкодав в середньому живе до 8 років, а популярний Померанський шпіц — 16-17 років.

Головна порада: на породу сподівайтеся, але і самі не розслабляйтеся! Постарайтеся всіляко стежити за здоров’ям свого улюбленця, не нехтувати щорічними профілактичними оглядами у ветеринара (собак старше 7 років радимо показувати лікарям два рази на рік). Крім цього, важливий і спосіб життя. Слідкуйте за тим, щоб чотирилапий друг отримував достатньо активності, грав, виконував фізичні вправи, вирішував завдання на розум, інтелект і логіку. І, звичайно, харчування. Розуміємо, що все зараз дорого. Але питання ставиться саме так: хочете бачити вихованця здоровим і щасливим, не економте на його кормі.

Останні новини:  Святкова ідея середземноморського картопляного салату

Ознаки старіння у собак

Згодом вони стають помітними неозброєному оку. Якщо ваш вихованець сивіє, у нього змінюється (скаче) вага, помітно знизилася активність, він пересувається з зусиллями, виразно відчувається неприємний запах з рота, все частіше відбуваються “аварії”, пов’язані з туалетом, помутніли очі, з’явилися нові і “незрозумілі” горбки, шишечки тощо — тоді можна говорити про “повноцінну” старість. Зверніть увагу: наш перелік не вичерпний. Щось може проявитися трохи раніше, щось трохи пізніше. Головне, не забувайте вчасно фіксувати будь-які зміни в стані свого улюбленця. Якомога швидше зверніться до ветеринара для призначення лікування.

Як ще проявляється старість? Як випливає з матеріалів статті, пильну увагу на вихованців слід звертати, починаючи з віку 8-10 років (у середньому). Ви добре пам’ятаєте кращі роки свого чотирилапого друга. Завжди є можливість порівняти “тоді” і “зараз”. Насамперед сповільниться активність вихованця. Потім тьмяніє шерсть, випадають зуби, страждає інтелект. Собака не так охоче відгукується на команди, плутається, розгублюється, щось забуває.

Останні новини:  До Землі мчить потужна магнітна буря: коли її чекати

Як допомогти літній собаці?

Запорука довголіття вашого вихованця — повноцінний догляд і регулярне ветеринарний супровід. Не пропустіть момент, коли потрібно перейти на корм з позначкою Senior Dog (для літніх собак), внести інші корективи в дієту. Не забувайте доглядати за порожниною рота. Частіше заглядайте в пащу вихованцеві, регулярно чистить йому зуби. У собаки виникли труднощі з пересуванням — поставте миски якомога ближче до лежанки. Спорудіть невелику драбинку, щоб вихованець міг забиратися на улюблений диван. І, безумовно, підтримуйте щільний контакт із вашим ветеринаром. На жаль, ліків від старості ще не винайшли, але ви можете підтримати якість життя свого кращого друга, зробити його останні роки “золотими”.