Вже майже три тисячі вантажівок стоять у черзі на кордоні з Польщею

20.11.2023   22:15    273

Вже майже три тисячі вантажівок стоять у черзі у пунктах пропуску на кордоні з Польщею. Про це сьогодні, 19 листопада, повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телеканалу “Ми Україна”.

Чиновник припускає, що полякам потрібен доступ до системи «Шлях», щоб українські водії вільно перетинали кордон та почали працювати на польських перевізників.


Польські перевізники й надалі блокують кордон для українських водіїв. На пунктах пропуску утворились довжелезні черги, адже блокада триває вже десяту добу поспіль. У сторону Ягодина черга розтягнулася на понад 30 км, у сторону Краківця на понад 16 кілометрів.

Останні новини:  Механічна коробка в Porsche стала на заваді викраденню автомобіля

На усіх пунктах пропуску діють штаби допомоги заблокованим водіям. Тут можна отримати воду, їжу та необхідні ліки. Водіям, яким необхідна евакуація на територію України, також обіцяють допомогти.Зі свого боку водії пишуть, що насправді черги на кордоні вдвічі більші та кількість заблокованих автомобілів значно перевищує 3 тисячі. Так у коментарях під дописом люди зазначають, що на деяких КПП черги вже давно перевищують 60 кілометрів.

Останні новини:  Експерти назвали ТОП-5 надійних вживаних кросоверів з повним приводом за 400 000 грн

У п’ятницю, 17 листопада, під час пресконференції представники транспортної галузі, об’єднані в Комітет захисту перевізників і транспортних роботодавців Польщі, оголосили, що на початку наступного тижня протест на кордоні буде розширено до прикордонного переходу у Медиці. Наразі акції протесту тривають на КПП в Гребенному та Дорогуську.Комітет захисту транспортних перевізників і роботодавців Польщі також повідомив, що подасть заяву до Представництва ЄК у Польщі щодо “відновлення дозволів на комерційні перевезення транспортних засобів з України” у зв’язку з погіршенням ситуації в Польщі. У ньому перевізники, серед іншого, написали, що на транспортну галузь припадає 6% ВВП Польщі, тут працює понад мільйон людей, щорічно галузь вносить до національного та місцевих бюджетів 16 мільярдів злотих. Причиною кризи перевізники назвали угоду між Євросоюзом та Україною, якою, серед іншого, скасовано дозволи на комерційні перевезення з України.

Останні новини:  Toyota показав два нові електрокари для Європи, а загалом їх буде 15


newsauto.com.ua