Вчені розкрили головну загадку ковчега Ноя

20.11.2023   19:42    2378

Археологічні дослідження на схилі гори Арарат у провінції Агри, Східна Туреччина, продовжують привертати увагу вчених. Група археологів зі Стамбульського технічного університету та Університету Агри імені Ібрагіма Чечена вирушила в села Тельчекер та Узенгілі, сподіваючись виявити сліди Ноєвого ковчега.


Історія досліджень цієї області сягає 1959 року, коли картограф Ільхан Дурупінар виявив на вершині гори слід, схожий на велике судно. Після проведення сканування та вивчення георадарів вчені зафіксували під поверхнею “штучну конструкцію у формі корабля”.

Останні новини:  Вчені створили "сомельє" з ШІ
Креаціоністи давно стверджують, що біблійний ковчег похований під місцем, відомим як місце Дурупінар у східній Туреччині | Знімок екрана: Сторінка проекту Noah’s Ark Discovered у Facebook

Незважаючи на ці знахідки, багато хто сумнівається у зв’язку з пошуками Ноєвого ковчега. Раніше дослідники припускали, що “Араратські гори” з Біблії можуть відповідати давньовірменській державі Урарту, і стверджували, що інша гора, Тахте Солейман, може бути місцем, де Ной пристав до землі.Нещодавні розкопки в Тельчекері та Узенгілі надали нові дані. Зразки гірських порід і ґрунтів із району, де раніше було знайдено передбачувані руїни ковчега, містять сліди обробленої глини та залишки морських організмів. Попередні результати датування цих зразків свідчать про період енеоліту, що збігається з часом визнаного більшістю вчених Всесвітнього потопу.

Останні новини:  Азот стародавньої Землі виявився позаземним
Estimated location of Noah’s Ark in Eastern Turkey, Agri Province. Noah’s Ark National Park. Searches for the bible relic. Outlines of the Ark in the ground

Це може стати доказом того, що ковчег Ноя справді причалив до Арарату за часів відступу води. Однак для остаточних висновків потрібні глибші дослідження, які вчені планують провести наступного року.
t4.com.ua
+