Вчені назвали місце, де досі можуть існувати динозаври

20.11.2023   12:45    4961

Дослідники дійшли висновку, що істоти, подібні до земних динозаврів, в даний час можуть існувати на інших планетах.

Згідно з проведеним аналізом, на планетах поза Сонячною системою можуть нині жити види, подібні до динозаврів, і люди вже зараз можуть їх виявити.


“Світловий відбиток сучасної Землі був нашим шаблоном для визначення потенційно населених планет, але був час, коли цей відбиток був ще більш вираженим, він краще показував ознаки життя”, – сказала автор дослідження Ліза Калтенеггер.

Останні новини:  Азот стародавньої Землі виявився позаземним

Справа в тому, що вміст кисню в атмосфері Землі за часів розквіту гігантських рептилій було вищим, ніж у цей час. Тоді повітря було 30% кисню, тобто на 9% більше, ніж у час.

Дослідники переконані, що високий рівень вмісту кисню є найважливішим чинником, який свідчить про можливість існування життя інших планетах. Фахівці впевнені, що високий вміст кисню в далеких атмосферах планет можна виявити вже зараз. Якщо на планеті умови відповідають стадії фанерозою, часу проживання динозаврів, то існує велика ймовірність, що там є подібні до земних форми життя.“Фанерозою – це лише останні 12 відсотків або близько того історії Землі, але він охоплює майже весь час, коли життя було більш складним, ніж мікроби та губки”, – розповіла Ребекка Пейн, професор Корнеллського університету.
t4.com.ua

Останні новини:  Вчені зʼясували, як вживання полуниці впливає на мозок людини+