В перуанських Андах на висоті 5500 метрів була знайдена ящірка

20.11.2023   21:34    659

У жовтні 2020 року зоолог Хосе Серденья з Національного університету Святого Августина в Арекіпі і його колеги здійснили сходження на вулкан Чачані в Перу, який височить на 6057 метрів над рівнем моря. Команда дослідників шукала ящірок з роду ліолемусів (Liolaemus) і знайшла одну з них на рекордній висоті для рептилій — майже 5500 метрів над рівнем моря. «Ми помітили, як щось рухається між камінням. Спочатку ми думали, що це миші», — розповідає Серденья.

Останні новини:  П’ять «пульсарів-павуків», які руйнують сусідні зірки, знайшли у кульовому скупченніПридивившись, дослідники виявили ящірку. Попередньо скелелазку ідентифікували як вид Liolaemus tacnae. Ці рептилії живуть у високогірних районах Перу, і принаймні одна популяція біля Чачані раніше була помічена на висоті близько 4000 метрів над рівнем моря.

Виживати в таких умовах важко навіть ссавцям. Але холоднокровні рептилії стикаються з додатковими труднощами, пов’язаними з регулюванням температури тіла. Досі рекорд для рептилій належав ящірці Phrynocephalus erythrurus, виявленій на Тибетському плато на висоті 5300 метрів.Рід Liolaemus дуже різноманітний і включає понад 270 видів рептилій, які пристосувалися до нелегкого життя в найрізноманітніших місцях по всій Південній Америці. Серденья зазначив, що установці такого рекорду могла сприяти зміна клімату, що зробило умови перебування ящірки на високогір’ї більш щадними.

Останні новини:  У 2025 з'явиться пристрій "Halo", що призначений для індукції усвідомлених сновидінь

Тепер дослідники планують підтвердити ідентифікацію ящірки за допомогою фізичного та генетичного аналізу та вивчити фізіологію рептилій, яка може пояснити їх високогірний спосіб життя.
+