В Ірану вже є збагачений уран: на скільки ядерних бомб його вистачить

20.11.2023   12:15    406

Іран накопичив запаси збагаченого урану, яких достатньо для створення кількох ядерних бомб. При цьому влада країни відмовляється виконувати вимоги ООН.
Про це йдеться у внутрішніх звітах МАГАТЕ. Докумен потрапили у розпорядження Reuters.


Видання повідомляє, що у розпорядженні Ірану вже є 128,3 кг урану, збагаченого до рівня 60%. У разі подальшого збагачення до рівня 90% цього буде достатньо для виробництва трьох ядерних бомб.

Агентство, спираючись на конфіденційні звіти МАГАТЕ, пише, що в Ірані до рівня 60% щомісяця збагачують у середньому близько 3 кг урану. В окремі місяці — до 9 кг.

Останні новини:  Rheinmetall взяла велике замовлення на снаряди для України

Високопоставлений дипломат США сказав Reuters, що Іран – “єдина країна у світі, яка збагачує уран до такого високого рівня, не виробляючи при цьому ядерної зброї”.Слід зазначити, що у 2022 році Рада МАГАТЕ вимагала від влади Ірану допустити міжнародне розслідування стосовно появи слідів урану на об’єктах держави, які не були заявлені ним як ядерні. Прогресу у розслідуванні не було. Крім того, домовленість про перевстановлення обладнання для моніторингу, яке Іран демонтував минулого року, було виконано лише частково.

Останні новини:  Лукашенко проситиме у Китаю гроші, але навряд чи отримає без суттєвих поступок - експерт

Також у вересні Тегеран відкликав акредитацію у деяких провідних інспекторів МАГАТЕ.

У звітах агентства йдеться про те, що Іран не виконує взятих на себе зобов’язань.Reuters, посилаючись на джерела в дипломатичних колах, пише, що ймовірність того, що до Ірану через це будуть застосовані нові санкції, дуже мала. Це пов’язано з тим, що США та Європа уникатимуть нових ускладнень у регіоні через війну Ізраїлю з терористичним рухом ХАМАС.

Нагадаємо, що у січні 2023 року глава іранського МЗС Хосейн Амір Абдоллахіян сказав, що Іран може відкликати свій підпис під Договором про нерозповсюдження ядерної зброї у відповідь на ініціативу Європарламенту внести до списку терористичних організацій Корпус вартових ісламської революції (КВІР).

Останні новини:  Фінляндія планує виробляти боєприпаси для України

Вже на початку травня міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що, нібіи, Іран накопичив матеріал, якого достатньо для створення п’яти ядерних бомб.

У жовтні Пентагон доповів, що Іран має достатньо ресурсів, щоб створити ядерний пристрій менше ніж за два тижні.


expert.in.ua