Стало відомо, коли ціни на продукти досягнуть піку

20.11.2023   18:49    486


В Україні з початком осені почала зростати вартість їжі. Однак ціни на продукти ще не досягли свого піку. Його очікують узимку. Тоді вони будуть вищими за теперішні ще на 5-10%.


Такий прогноз дає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передає Today.ua. 

“Фактично у нас з кінця серпня зросли ціни на молочну та м’ясну продукцію. Це зумовлено як логістикою, так і підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, але також фактором закінчення сезонності великого молока”, – каже Денис Марчук.

Останні новини:  Новий рік святкуватимемо без відбивних та буженини: в Україні злетіли ціни на м'ясо

Він прогнозує, що ціни на продукти за багатьма позиціями можуть зростати приблизно до середини грудня. Саме тоді закінчаться контракти з багатьма партнерами як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Тоді ціни можуть трохи знизитись.“Подорожчання може відбуватися до середини грудня, поки переробні підприємства матимуть зобов’язання за контрактами як на внутрішні, так і на експортні ринки. Далі, можливо, частково ціна опускатиметься”, – зробив припущення експерт.Втім, на деякі продукти ціни залишатимуться високими до весни. Наприклад, ціни на яйця протримаються “на висоті” приблизно до середини весни, поки на ринок не хлине продукт з індивідуального сектору. А в основному вартість їжі досягне пікових рівнів із настанням календарної зими та, ймовірно, протримається до весни. Тому ціни на продукти можуть зрости, порівняно з нинішніми, ще не на 5-10%.

Останні новини:  Блокада кордону: Україна виконала всі домовленості

Є ще один драйвер зростання цін – наближення новорічних свят. Щороку цієї пори злітає вартість продуктів до новорічного столу. І поточний рік, попри війну, не буде винятком. 

За прогнозами експертів, вітчизняні овочі подорожчають на 5-8%. А ось заморські фрукти, особливо цитрусові, можуть зрости в ціні до 18%.


chasdiy.org