Сферам з Тихого океану знайшли нове пояснення

21.11.2023   16:34    1312

Минулого літа професор з Гарварда стверджував, що крихітні гранули заліза в океані потрапили на Землю з-за меж Сонячної системи. Але нові аналізи показують, що це не так.


У червні з Тихого океану витягли «аномальні» металеві сферули. Але згідно з декількома новими дослідженнями, мікроскопічні кульки — результат штучного промислового забруднення, а не фрагменти міжзоряного метеора.

Минулого літа Гарвардський астрофізик і мисливець за позаземними об’єктами Аві Леб заявив, що кілька крихітних металевих куль, доставлених з дна океану, ймовірно, були залишками міжзоряного метеорита і навіть могли містити сигнатури інопланетних технологій. Тепер незалежний аналіз показує, що сферули мають набагато менш віддалене походження: вони, швидше за все, є побічним продуктом спалювання вугілля на Землі.Леб і його колеги знайшли сферули розміром з мікрометр під час експедиції біля узбережжя Папуа-Нової Гвінеї в пошуках фрагментів метеора, який пройшов через атмосферу в 2014 році.

Останні новини:  Маск назвав терміни наступного запуску Starship

Грунтуючись на зареєстрованій швидкості метеора, Леб і його команда сказали, що космічний камінь, ймовірно, був міжзоряним об’єктом і залишив уламки після розпаду — сфери, які пізніше вчені знайшли на морському дні.

У кількох повідомленнях в блозі і не рецензованій статті, розміщеної в базі даних препринтів arXiv, Леб описав різні «аномальні» властивості металевих гранул. Він зосередився, зокрема, на п’яти сферулах, які відрізнялися високим відсотком берилію, лантану та урану. Леб назвав їх «сферулами BeLaU». Відтоді він вважає, що дивні сфери можуть бути свідченням інопланетних технологій.Якщо ви почнете з припущення, що ці конкретні гранули виникли в космосі, то їх склад дійсно здається незвичайним. Однак, як зазначили вчені в недавній статті, опублікованій в журналі Research Notes of the AAS, вони відповідають профілю забруднюючих речовин вугільної золи. Автор дослідження Патрісіо Галлардо, астроном з Чиказького університету, написав, що через це «метеоротне походження сумнівно».

Останні новини:  Вчені переглянули кількість ультралегкої темної матерії в Чумацькому Шляху

Так, сферули могли потрапити на Землю з-за меж Сонячної системи, але, грунтуючись на наявних доказах, здається набагато більш імовірним, що вони виникли набагато ближче до дому, зазначив астробіолог НАСА Калеб Шарф на X: «Ну, вони дійсно виявили докази технологічної цивілізації … прямо тут, на Землі».

Леб відповів на цю критику в блозі на Medium, стверджуючи, що автори нових досліджень не можуть адекватно оцінити склад сферул, не вивчивши їх безпосередньо.

Останні новини:  NASA відкрило новий вражаючий вид на горизонт Марсаcikavosti.com
+