Російські виробники взуття для росармії цьогоріч імпортували продукцію від європейських компаній на $4 млн

20.11.2023   20:15    603

Російські  виробники взуття для силових структур «Донобувь», «Фарадей», «Іскож» та «Юнічел» у 2023 році напряму імпортували продукції від європейських компаній на $4,1 млн. Серед товарів: шкіра, клей, запчастини для взуттєвих станків та інше.

Про це повідомляє проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch із посиланням на дані торговельних баз.


Серед найбільших європейських постачальників:

  • італійська компанія Conceria Cervinia Spa (1,7 млн доларів);
  • білорусько-німецька компанія Belintertrans Germany Gmbh (0,9 млн доларів);
  • німецька компанія Neuhaus Gmbh (0,7 млн доларів).

Журналісти проєкту дослідили зразки російського взуття, знайденого на полі бою та на деокупованих територіях українськими військовими й виявили берці, виробництва перелічених вище компаній. А далі почали вивчати торгівельні бази й закупівлі компаній, які виробляють це взуття, у європейських країнах.Російська компанія «Фарадей» у 2023 році презентувала свою продукцію на виставці «Армія-2023», а у 2022 році отримала як мінімум 6 замовлень на взуття від Міністерства внутрішніх справ росії на загальну суму $50 млн. Лише з початку 2023 року ця фірма купила шкіри та інших товарів у італійської компанії Conceria Cervinia Spa на $1,7 млн, німецької компанії Jakob Keck Chemie Gmbh на 300 тисяч  доларів та Salamander Sps Gmbh & Co.Kg на $80 тис.Російський виробник «Донобувь» публічно заявляв на своєму сайті про співпрацю з Міністерством оборони росії, а в сюжеті російського медіа 2022 року з керівництвом компанії йдеться про те, що вони виконують державні замовлення для російських військових і перейшли на роботу у три зміни. У 2023 році європейським ключовим постачальником  «Донобуві» стала німецька компанія Salamander Sps Gmbh & Co Kg, яка поставила напряму цій компанії в росію шкіри на $60 тис.

Останні новини:  Вдвічі збільшити термін служби в армії закликають в РФ

Кіровський комбінат штучних шкір «Іскож», який офіційно називається «Ордену Вітчизняної Війни I Ступеня», системно допомагає російським військовим у війні проти України. Компанія співпрацює з російським волонтерським фондом «Zа Вятку»: у березні 2023 року комбінат поставив 5 км джгутів, якими волонтери наповнюють російські аптечки, у травні російські військові записували відеоподяку за отримані джгути, у червні волонтерський фонд знову дякував комбінату за нову партію джгутів, у липні волонтерський фонд звітував про передачу джгутів виробництва комбінату російським військовим у зону бойових дій в Україні. А вже в серпні комбінат випустив експериментальну партію взуття для російських розвідників ы штурмовиків. Окрім того, компанія постійно виграє тендери на постачання підошв російським виправним колоніям.

Найбільшим європейським постачальником «Іскожу» у 2023 році стала німецька компанія Neuhaus Gmbh, яка поставила російській компанії електрогенератор вартістю $700 тис. На сайті компанії зазначено, що основний засновник Neuhaus – росіянин. Також іспанська компанія Celme Sl поставила «Іскожу» станок для виготовлення гумової підошви вартістю $400 тис.

Останні новини:  Путін цього тижня відвідає дві країни

До великого вторгнення росії в Україну долучилась і російська компанія «Юнічел». Взимку 2022 року звідти до Міністерства оборони росії відправили всі берці цивільного призначення, які були на складах фірми на той момент. Тоді «Юнічел» ще не виготовляла саме військове взуття, проте після запиту від держави компанія почала переходити на виробництво берців для солдатів, про що заявляв директор компанії Владімір Денисенко. Найактивніший європейський партнер компанії – білоруська фірма з офісом в Німеччині Belintertrans Germany, яка за 2023 рік поставила «Юнічелу» креми, резину тощо різних європейських виробників на $900 тис. На сайті Belintertrans Germany йдеться про те, що це компанія білоруської державної залізниці з офісом в Німеччині, яка пропонує логістичні послуги. Belintertrans Germany відправляли товари в росію від імені компанії з красномовною назвою Taiga International Trading Srl – італійської компанії російських бізнесменів. На російськомовному сайті «Тайги» йдеться про те, що вони – стратегічні партнери російського «Юнічела».

Останні новини:  Великі втрати: росіяни будують новий шпиталь у Криму

Бекграунд. Нагадаємо: Європейський Союз не застосовував повноцінне ембарго на торгівлю з росією, а лише обмежив її окремими товарами – наприклад, військового чи подвійного призначення. До переліку товарів подвійного призначення ЄС входять категорії: «Ядерні матеріали, засоби та обладнання», «Спеціальні матеріали та відповідне обладнання», «Обробка матеріалів», «Електроніка», «Комп’ютери», «Телекомунікації та «інформаційна безпека», «Датчики та лазери», «Навігація та авіоніка», «Морське», «Аерокосмічні та рухові установки». Таким чином, шкіра, гума, підошви чи інші елементи виготовлення одягу не потрапляють під заборону – з погляду міжнародної торгівлі ці товари не використовуються для ведення загарбницької війни росії проти України, а тому можуть спокійно продаватися з Європейського Союзу до рф.

Окрім цього, російські виробники взуття не потрапили під санкції ЄС попри те, що частина з них опинилася в санкційних списках України. Так, «Донобувь» та «Фарадей» знаходяться під санкціями в Україні з травня 2023 року. Внесення цих компаній під санкції ЄС могло б ускладнити процес торгівлі, хоча й не зупинити його. Адже відразу із внесення виробників під санкції з’являться нові російські компанії, які не будуть юридично пов’язані із виробниками взуття, проте імпортуватимуть з країн ЄС потрібну продукцію та продаватимуть її виробникам.