Ризик смерті при високому тиску, хворобах серця і діабеті залежить від сну

20.11.2023   23:00    878

Дослідники з США констатують, що проблеми з тиском і серцево-судинною системою, а також діабет другого типу роблять людей схильними до захворювання на рак і ранньої смертності, якщо їх сон недостатньо тривалий. Доводи вчених опубліковані на порталі EurekAlert!.

Вивченням проблеми займалася група вчених з Медичного коледжу Державного університету Пенсільванії.


«Високий тиск, діабет другого типу і різні захворювання серцево-судинної системи можуть призвести до виникнення раку і ранньої смерті», – такий висновок був зроблений фахівцями у фіналі роботи.

Останні новини:  Ви теж так робите: щоденна помилка перетворює чищення зубів на марне заняття

Авторами були вивчені дані спостережень, які велися за групою з 1654 осіб у віці від 20 до 74 років. Добровольці були поділені на кілька категорій залежно від наявності у них серцевих захворювань, інсульту, високого тиску і діабету другого типу.За час проекту серед спостережуваних померли 512 осіб. З них третина померли в результаті наслідків хвороб серця або інсульту, чверть – від раку.

Останні новини:  Розумне споживання: 5 головних і корисних властивостей кави

Вчені констатували, що ризик смертності з цих причин серед випробуваних залежав від того, скільки часу вони витрачали на сон.

“У людей, що мають високий тиск і діабет, і спали менше 6 годин, ризик померти від зазначених захворювань був в два рази більше. Ризик смерті від раку при зазначених факторах був в три рази вище”, – повідомили наукові експерти.На їхню думку, у людей із зазначеними захворюваннями коротка тривалість сну повинна розглядатися лікарями як інструмент прогнозування раку і схильності до смерті.

Останні новини:  Ударна доза: ендокринологи сказали про допустиму норму мандаринів на день