Прості правила для вашої білизни: як зберегти колір та тканину

20.11.2023   23:00    320

У досвіді господинь є перелік правил щодо прання постілі. Деякі з них дозволяють не лише зберегти колір тканин, але і їх міцність. Читайте про це далі у статті.


Бавовна

Всі складові білизни з бавовни треба прати в прохолодній воді. Виставте на машинці режим «Ручне прання». Зверніть увагу на важливий момент. Перед кожним пранням потрібно вивертати всі речі.

Останні новини:  5 нестандартних способів використання солі

Як часто міняти

Регулярність зміни залежить від сезонності. Якщо у вас тепло, тоді треба замінювати один раз на 2-3 дні. В холодні сезони допускається 1 раз на тиждень.

Сортування

Відсортуйте постільну білизну за кольором. Звичайно, що прати білу з червоною чи жовтою не є доречною ідеєю. Відсортуйте також за типом тканини. Атлас, шовк не перуть в одному циклі із щільними тканинами.

Останні новини:  Новорічний манікюр 2024: стильні ідеї, які варто взяти на замітку

Температура прання

Не варто постійно виварювати постільну білизну. Температури в 40 градусів буде цілком достатньо, щоб позбутись мікробів та зберегти структуру тканини. До речі, не завантажуйте барабан пральної машини максимально повно. Зберігайте обмеження, встановлені виробником.

Сушіння

Не лишайте білизну лежати довго в барабані після прання. Від цього вона помнеться, на тканині можуть з’явитись заломи. Вішайте сушити відразу після прання на відкритому повітрі. Обов’язково виверніть навиворіт.

Останні новини:  Яку фразу потрібно вимовити, якщо в будинку розбилося дзеркало

Прасування

Зверніть увагу, що деякі тканини мають індивідуальні особливості. Наприклад, бавовняні речі прасують з лицьової сторони. Якщо ваше простирадло, наволочки чи підковдра мають вишивку, її можна прасувати тільки з виворітної сторони.

Доглядайте за одягом правильно, тоді вам не знадобиться купляти нові комплекти зі спальною білизною надто часто.