Пластик у річках стає стійким до антибіотиків і містить небезпечні мікроби

20.11.2023   13:41    520

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Microbiome, пластикові відходи, що потрапляють в річки, можуть нести в собі небезпеку.

© cikavosti.com (DALL·E)

Мікроби, що живуть на цьому пластику, можуть бути потенційно шкідливими і мати гени, які роблять їх стійкими до антибіотиків. Ці дослідження також виявили, що різні види небезпечних мікробів і гени стійкості до антибіотиків можуть бути властиві як новому пластику, так і пластику, який розкладається та може утворюватися в навколишньому середовищі.


Дослідники провели експеримент, зануривши пластикові плівки в річку Соу, Великобританія, і вивчили мікробні спільноти, що розвивалися на поверхні цих плівок. Половина пластику була новою, а інша половина була піддана впливу теплу протягом шести місяців, щоб імітувати природне розкладання пластику, як це відбувається в природному середовищі. Дослідники також провели аналіз мікробних спільнот на дерев’яних паличках, опущених в річку, і в зразках річкової води.Результати показали, що зразки пластику та дерева містили потенційно шкідливі мікроби, такі як Pseudomonas aeruginosa, Acinetobacter та Aeromonas, відомі як «умовно-патогенні», що означає, що вони можуть становити небезпеку для людей з ослабленою імунною системою. У той час як зразки води містили мікроорганізми, які можуть бути небезпечними для людини, такі як ешерихія, сальмонела, клебсієла та стрептокок.Також дослідження виявило наявність генів, що роблять мікроорганізми стійкими до антибіотиків у всіх типах зразків. Однак види антибіотиків, до яких ці гени надавали стійкість, відрізнялися залежно від типу пластику та інших умов.

Останні новини:  Американський вчений пояснив, чому люди бачать привидів

Порівняння мікробних спільнот на нових і пластиках, що розкладаються, показало, що деякі небезпечні мікроби, такі як P. aeruginosa, були більш поширені на зразках пластику, який розкладаються. Це може бути тому, що такий пластик виділяє більше органічних сполук, які сприяють росту мікроорганізмів.

Однак, дослідники відзначають, що потрібні додаткові дослідження, щоб більш детально вивчити потенційні ризики, які можуть виникнути через мікроби і гени стійкості, що містяться в пластикових забрудненнях, і їх впливу на здоров’я людини, а також вивчення поширення цих генів в навколишньому середовищі.

Останні новини:  Азот стародавньої Землі виявився позаземним


cikavosti.com
+