Перший клонований мамонт може зʼявитися на Землі вже у 2024 році

20.11.2023   14:25    1444

Співробітники Colossal Biosciences заявили про намір клонувати мамонтів та повернути цей вид на Землю до 2028 року. Вони прагнуть використати ДНК шерстистого мамонта, знайдену в останках вимерлих тварин, для створення першого мамонта.

Цей амбітний експеримент проводиться з метою відродження популяції мамонтів, які в майбутньому зможуть жити на просторах тундри.


Нова біонаукова та генетична компанія Colossal зібрала 15 мільйонів доларів, щоб повернути шерстистого мамонта після вимирання. Ця модель мамонта виставлена ​​у Франції. Автор зображення: Жан-Марк Заорскі

Щоб народити першого маля мамонта в сучасних умовах, вчені планують використовувати самку азіатського слона, чия ДНК буде схрещена зі знайденою ДНК мамонта. Фахівці компанії стверджують, що ці мамонти можуть пристосуватися до життя в умовах тундри.Згідно з публікацією в Daily Mail генеральний директор Colossal Biosciences висловив упевненість у створенні “дуже харизматичної істоти”. Однак, незважаючи на оптимізм вчених, деякі біологи висловили стурбованість можливими негативними наслідками впровадження нового виду в існуючу екосистему. Вони попереджають, що ця дія може завдати шкоди екології та прискорити процес зміни клімату.

Останні новини:  Американський вчений пояснив, чому люди бачать привидів
Останні шерстисті мамонти вимерли приблизно 4000 років тому

Крім мамонтів, Colossal Biosciences також займається відновленням популяції інших вимерлих видів, таких як птах додо та тасманійський тигр, на який зник через повальне полювання у минулому столітті. Останній тасманійський тигр був убитий в 1936 році.Громадська думка з цього питання розділилася: опитування показало, що 77% з 3012 опитаних підтримують ідею відновлення популяцій вимерлих тварин, тоді як деякі біологи продовжують висловлювати свої побоювання щодо наслідків подібних дій для природного середовища.

Останні новини:  Азот стародавньої Землі виявився позаземним


t4.com.ua
+