Окрім тротуару: де водієві шукати паркомісце

20.11.2023   22:45    186

У зв’язку із дефіцитом місць для паркування в містах, багато автовласників вимушені припарковувати свої транспортні засоби там, де це можливо, включаючи тротуари. Проте питання паркування на тротуарах викликає низку суперечок та непорозумінь.

Часто вузькі дороги не надають водіям можливості припаркувати автомобілі навіть уздовж проїжджої частини, залишаючи, таким чином, єдиний варіант – вільні тротуари. Інспектори з паркування активно застосовують штрафи за неправомірне паркування, не враховуючи складнощі у пошуку вільних місць.

Останні новини:  Toyota представила гібридний Hilux

Відповідно до ПДР, тротуар призначений для руху пішоходів, але стоянка там дозволена для легкових автомобілів та мотоциклів, якщо відведено не менше 2 метрів для вільного проходження пішоходів. Спеціальні знаки, такі як 5.38 (стоянки) або 5.39 (зона стоянки), позначені табличками 7.6.2, 7.6.3, 7.6.5, також дозволяють стоянку.У разі неправомірного паркування, недотримання правил та відсутності відповідних знаків водієві загрожує накладення штрафу. Розмір штрафу за паркування в недозволеному місці залежить від ступеня порушення. За порушення правил зупинки/стоянки розмір штрафу складе 340 грн. Якщо при цьому створюється перешкода або загроза для інших учасників руху, розмір стягнення може зрости вдвічі.Важливо пам’ятати, що вантажівки та автобуси не мають права паркуватись на тротуарах у будь-яких умовах. Усвідомлена і дотримуюча правила паркування допоможе уникнути штрафів і забезпечить безпеку пішоходів.

Останні новини:  Продажі електромобілів в Україні б'ють рекорди. Скільки авто купили у листопаді 2023


newsauto.com.ua