Нове моделювання дає більш точні прогнози танення антарктичного крижаного покриву

20.11.2023   15:14    285

Міжнародне дослідження, проведене групою вчених на чолі з доктором Марком Хоггардом з Австралійського національного університету, спрямоване на прогнозування танення антарктичного крижаного покриву. Дослідження має важливе значення, оскільки антарктичний крижаний щит є найбільшою крижаною масою на Землі, містячи понад 30 мільйонів кубічних кілометрів води, і його танення може мати значний вплив на рівень світового моря. Дослідження опубліковано в Science Advances.


Image by Arvid Olson from Pixabay

Доктор Хоггард зазначає, що для розуміння майбутніх змін клімату необхідно мати точну модель реакції крижаних щитів на зміну клімату. Раніше прогнози внеску Антарктики у підвищення рівня моря до 2100 року варіювалися від 20 до 52 см, але нове дослідження знижує цю оцінку до 5-9 см.Основою дослідження слугувало вивчення геологічного літопису Австралії, включаючи скам’янілі корали та інші маркери рівня моря. Це дозволило вченим краще зрозуміти рівень моря в епоху середнього пліоцену, який вважається найближчим аналогом майбутніх умов. Цей період характеризувався рівнями CO2 і температурами, схожими на ті, що очікуються в наступному столітті.Важливим аспектом дослідження було врахування динамічної топографії, процесу, за допомогою якого тектонічні плити рухаються вгору і вниз. Вперше вчені змогли точно врахувати ці рухи по всьому континенту, щоб краще розуміти рівень моря в минулому. Це дозволило точніше визначити рівень моря в середині пліоцену, який, за оцінками, був на 16 метрів вище нинішнього рівня.

Останні новини:  Вчені зʼясували, як вживання полуниці впливає на мозок людини

Доктор Хоггард відзначає, що досягнення в області моделювання, обчислювальної потужності та розуміння геологічних процесів значно підвищили точність прогнозів. Зниження невизначеності в прогнозах дозволить точніше моделювати майбутнє підвищення рівня моря. З точнішими даними вчені зможуть краще підготуватися до майбутніх змін, особливо у вразливих прибережних і острівних регіонах.

Незважаючи на поліпшені прогнози, дослідники підкреслюють, що є ще багато роботи. Доктор Хоггард наголошує, що навіть невеликі зміни у рівні моря можуть мати значні наслідки для низьколежачих острівних держав, таких як Тувалу, де найвища точка знаходиться всього на 4,6 метра вище рівня моря. Стихійні лиха, такі як циклони або штормові нагони, можуть мати руйнівні наслідки для цих спільнот, що робить точне прогнозування рівня моря вкрай важливим для планування.

Останні новини:  Китайська компанія Landspace готується до третього запуску своєї ракети, що працює на метані

Дослідження відкриває нові можливості для розуміння взаємодії між кліматичними змінами і рівнем моря, дозволяючи більш точно оцінювати потенційні виклики та розробляти стратегії адаптації та пом’якшення. Воно також підкреслює важливість подальших досліджень і моніторингу змін у глобальному кліматі та їхнього впливу на природне середовище та людські спільноти.


cikavosti.com
+