НАТО може розширити свою військову присутність у Косово: що відомо

21.11.2023   14:45    227

НАТО може розширити військову присутність на Балканах, зокрема у Косово. Таким чином Альянс хоче запобігти майбутнім конфліктам у частково визнаній світом країні.

Про це повідомляє «Радіо Свобода», з посиланням на заяву генерального секретаря альянсу Йенса Столтенберга на спільній прес-конференції з президентом Косово.


НАТО на сьогоднішній день здійснює місію в Косові та Іраку, місію з патрулювання повітряного простору та охорони Середземного моря. Докладніше – на інфографіці.

Як зазначається, у понеділок, 20 листопада, під час брифінгу з президентом Вьосою Османі в Пріштіні керівник альянсу заявив, що НАТО може ухвалити рішення щодо постійного збільшення військової присутності у Косові у відповідь на зіткнення на півночі регіону у вересні.У відповідь на стрілянину в селі Банська, внаслідок якої загинуло четверо людей, НАТО вирішило розширити свій контингент у Косові. Згідно зі словами Столтенберга, це рішення продемонструвало рішучість Альянсу запобігти повторенню таких інцидентів.«Наразі ми розмірковуємо, чи варто нам мати більш постійне розширення, щоб гарантувати, що ситуація не вийде з-під контролю і не створить нового жорстокого конфлікту в Косові чи за його межами», – сказав Столтенберг.

Останні новини:  Фінляндія закрила всі автотранспортні КПП на кордоні з Росією