Надмірна вага у молодих чоловіків підвищує ризики виникнення 17 типів раку

20.11.2023   17:00    353

Шведські дослідники, які аналізували дані понад мільйона 18-річних чоловіків, прийшли до висновку, що зайва вага пов’язана з ризиком розвитку раку в майже кожному органі. Довгострокові спостереження показали, що чоловіки з надмірною вагою також мають вищий ризик смерті від раку.


Дослідники аналізували дані практично 1,5 мільйона чоловіків, які були призвані на військову службу у віці 18 років. Вони виявили, що високий індекс маси тіла (ІМТ) підвищує ризик розвитку 17 типів раку. При цьому ІМТ виявився більш важливим фактором ризику, ніж низький рівень фізичної активності чоловіків.

Останні новини:  Що таке хронічна втома та як її позбутися - поради медиків

Вищий ІМТ асоціювався з підвищеним ризиком раку легенів, голови та шиї, головного мозку, щитовидної залози, стравоходу, шлунка, підшлункової залози, печінки, товстої кишки, прямої кишки, нирок і сечового міхура, а також злоякісної меланоми, лейкемії, мієломи та лімфоми.Деякі типи раку виявилися асоційованими з ризиком уже при ІМТ в межах 20-24,4, що зазвичай вважається нормальним. Це стосується, зокрема, раку голови та шиї, стравоходу, шлунка, підшлункової залози, печінки, нирок, меланоми і неходжкінської лімфоми.

Останні новини:  Названий фрукт, який допомагає схуднути через швидке відчуття насичення

Дослідники вказують на необхідність профілактичних заходів для боротьби з надмірною вагою, оскільки очікується зростання поширеності раку в найближчі роки.