На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, - Мінінфраструктури (ФОТО)

20.11.2023   19:15    267

Польські перевізники, які блокують пропускні пункти на кордоні з Україною, не пропускають цистерни з паливом і гуманітарні вантажі для України.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

“Цілий день з командою на кордоні: Краківець-Корчова та Рава-Руська – Гребенне. На першому пункті пропуску заблоковані 1200 вантажівок, на Гребенному – 500. У рамках роботи Штабу допомоги українським водіям доставили їжу, воду, медикаменти. Сьогодні це перший такий вантаж, вже організовуємо наступні, на черзі – водії, що заблоковані перед “Дорогуськом”. Там ситуація не менш критична – більше 1200 вантажівок в черзі. Збираємо потреби за формою.


На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, - Мінінфраструктури (ФОТО) 1
На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, – Мінінфраструктури (ФОТО) 7
На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, - Мінінфраструктури (ФОТО) 3
На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, – Мінінфраструктури (ФОТО) 8
На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, - Мінінфраструктури (ФОТО) 5
На кордоні з Польщею не пропускають машини з пливом і гуманітаркою, українські водії категорично проти поступок польським перевізникам, – Мінінфраструктури (ФОТО) 9

Кожного дня команда працює над тим, щоб розблокувати кордон. Сьогодні ми заручились підтримкою водіїв – вони розуміють, чому заявлені вимоги не можуть бути виконані та чому поступки у принципових питаннях неможливі. У таких умовах наше завдання – забезпечити їм максимальну підтримку.

На цих двох пунктах пропуску було загалом не більше 15 протестувальників. Фактично десяток людей тримають кордон у заручниках.

Останні новини:  По Ізраїлю із сектору Гази з 7 жовтня випустили 11 500 ракет - МЗС

Під час поїздки ми зафіксували, що на в’їзд до України пропустили більше транспортних засобів, ніж “зазвичай”. Це ж бачать водії. Тобто приїзд команди Міністерства впливає на те, скільки транспортних засобів вирішують пропускати відповідні служби та протестувальники.

Очевидно, що заяви про пропуск гуманітарної допомоги і небезпечених вантажів теж не відповідають дійсності. Ми зафіксували численні факти, коли цистерни з паливом та гуманітарка стоять в чергах. Передаємо інформацію про ці випадки польським колегам з Міністерства. Чекаємо відповідь, як це корелюється з заявами про безперешкодний перетин таких вантажів.

Окрема тема єЧерга – водії неодноразово публічно сказали, що послуга успішно працює і категорично відкинули будь які поступки протестувальникам з виключення їх польських водіїв”.

Перед тим Сергій Деркач повідомляв, що “з міністром інфраструктури Польщі Анджеєм Адамчиком, державним секретарем Рафалом Вебером, керівництвом Люблінського та Підкарпатського воєводств за участі керівниці Директорату Єврокомісії з питань мобільності та транспорту Магди Копчинської шукали шляхи вирішення ситуації. Дякую колегам з Прикордонної та Митної служб, Консульства за залученість.

Останні новини:  Морські перевезення між рф та Іраном суттєво зросли

Польські протестувальники вимагають повернення до дозвільної системи. За їхніми словами, через втрату ринку росії та білорусі та конкуренцію наших перевізників у двосторонніх перевезеннях вони несуть збитки. Наша позиція – повернути дозволи неможливо.

Вдячний DG MOVE за підтвердження, що питання повернення дозволів – це не предмет обговорення і що транспортний безвіз буде діяти до 30 червня наступного року щонайменше. Для нас це дуже важливо.

Інше питання порядку денного – це перетин кордону при виїзді порожніх вантажівок з України. Ми напрацювали рішення, які б зменшили час очікування. До прикладу, розмежування в єЧерзі завантажених та порожніх, запуск пунктів пропуску «Угринів» та «Грушів» для порожніх, щоб розвантажити інші ПП.

Останні новини:  Зіткнення з птахом на 107 млн: Південна Корея спише винищувач F-35 після аварії

Але довгий час очікування – це не причина сама по собі, це наслідок невиконання меморандумів щодо пунктів пропуску та недостатньої пропускної спроможності кордону. Всі погодились, що черги знімуться при ефективній роботі відповідних служб на кордоні та збільшенні пропускної спроможності.

У нас є дуже показові приклади. У вересні кордон на виїзд до Польщі перетнуло 45 тисяч вантажівок, за меморандумом мало було 63 тисячі. У онлайн черзі на 30 вересня лишалось майже 12 тисяч вантажівок. Тобто якби меморандум дотримувався черги як такої на польському кордоні не було. Фактично така ж ситуація і з жовтнем – якби меморандум дотримувався, то черга складала приблизно 1 день.

У підсумку три сторони досягли згоди щодо реальних інструментів для розблокування кордону. Польські протестувальники з пропозиціями не погодились”.


inshe.tv