Чому потрібно заморожувати хліб та інші продукти перед їжею – поради експертів

21.11.2023   01:43    911

Хлібобулочні вироби, а також інші продукти з високим вмістом крохмалю після заморожування стають менш шкідливими. Особливо це стосується людей з підвищеною вагою та схильністю до цукрового діабету.

Хліб і каші у помірній кількості приносять безумовну користь. Однак крохмаль, що міститься в хлібобулочних виробах, рисовій каші і  картоплі, може завдати шкоди організму. Найбільш уразливі  люди, схильні до цукрового діабету, які, зазвичай, страждають ожирінням.

Останні новини:  Закриваю по 60 банок і не вистачає. Найсмачніша кабачкова ікра на зиму: смак як у дитинстві

За словами лікарів-дієтологів, якщо попередньо заморозити хліб, а потім, перед вживанням, розігріти, то він принесе набагато більше користі здоров’ю, ніж свіжоспечений та ще теплий.

Справа в тому, що свіжий хліб миттєво розщеплюється під впливом харчових ферментів. Відбувається так званий «цукровий вибух». У той час як заморозка формує у продукті резистентний крохмаль, який уповільнює процес розщеплення хліба до цукру, що робить його менш шкідливим.Експерти з харчування також радять застосовувати подібний метод для рису та вареної картоплі. При заморожуванні в цих продуктах крохмаль також набуває резистентної форми. Тому вони, після перебування в холодильнику та знову розігріті, стають набагато кориснішими.

Останні новини:  Давно шукала цей рецепт. Салат на кожен день «Хвилинка» з помідорів, сиру та сухариків