Чому не можна пити антибіотики без призначення лікаря

21.11.2023   17:01    269

Медики пояснили, чим небезпечний безконтрольний прийом антибіотиків і чому це дуже погано особисто для вас.

Багато людей п’ють антибіотики «для профілактики» або при найменших нездужаннях. Але фахівці впевнені, що робити цього категорично не можна. І справа навіть не в тому, що безконтрольний прийом антибіотиків теоретично може загрожувати страшною епідемією всьому людству. Це небезпечно особисто для кожного пацієнта.

Останні новини:  Сонливість і мігрень: лікар назвав незвичайні ознаки порушень у нирках

Справа в тому, що антибіотики в невірному дозуванні, неправильно підібраний препарат і курс лікування ведуть до формування стійкості бактерій. Навіть якщо до цього у вас не було ніякої реальної бактеріальної інфекції, вона може розвинутися на тлі прийому антибіотиків.

І тоді лікувати її буде складніше – доведеться підбиратися препарат, до якого ваші бактерії ще не виробили стійкість. А це сильно ускладнює лікування і може привести до серйозних наслідків. Тисячі людей у світі щорічно вмирають через стійкі до антибіотиків штами.Тому потрібно строго дотримуватися рекомендацій лікаря. Не можна брати препарати у родичів і друзів, які «лікували те ж саме». Антибіотики призначаються після проведення аналізів і, якщо лікар не бачить в цьому необхідності, є два варіанти – довіритися йому або звернутися до іншого фахівця, щоб упевнитися в діагнозі.