Чи справді кетчуп є спортивною добавкою? Дієтолог розкриває правду

20.11.2023   04:14    435

У світі спорту на витривалість те, як спортсмени підживлюють себе, може стати різницею між успіхом і боротьбою.

Традиційно спортсмени покладаються на спеціалізовані енергетичні гелі як на швидке та легкозасвоюване джерело вуглеводів під час тривалих тренувань.


Але тепер з’явився несподіваний суперник: Пакети з кетчупом Heinz, завдяки новій рекламі, в якій бігуни використовують їх як харчову добавку.

Смак є вирішальним фактором при виборі харчових добавок, особливо під час напружених тренувань на витривалість. Традиційні спортивні продукти пропонують різноманітні смаки, щоб задовольнити смаки спортсменів.

Пакетики з кетчупом Heinz дарують знайомий гострий смак, але пікантність кетчупу може не всім сподобатися під час тренування. Особисті вподобання мають значення, оскільки несмачний вибір може призвести до проблем з травленням і знизити справжній потенціал спортсмена.Спортсменам на витривалість необхідно споживати вуглеводи для підтримання енергії під час тривалих навантажень. Вуглеводи є основним джерелом енергії для організму, особливо під час інтенсивних навантажень, а кетчуп Heinz містить вуглеводи переважно у вигляді цукру з томатів.

Останні новини:  7 рецептів зігріваючих напоїв, які варто приготувати вдома

Наявність такої легкодоступної опції, як пакетики з кетчупом, може стати вирішальним джерелом енергії під час тренувань або змагань, хоча практичність може бути обмежувальним фактором.Для тренувань, що тривають менше години, пакетиків з кетчупом може бути достатньо. Однак стандартні енергетичні гелі на ринку містять близько 25 г вуглеводів, а рекомендація для спортсменів, які займаються більш тривалими тренуваннями, становить 30-60 г вуглеводів на годину.

Кожна 10-мл упаковка кетчупу містить 2,6 г вуглеводів. Щоб досягти нижньої межі цього діапазону, бігунам потрібно близько 12 пакетів кетчупу на годину, що створює логістичні труднощі під час тренування.

Відкривати і споживати кілька пакетів кетчупу на ходу може виявитися незручним завданням, що потенційно знижує концентрацію уваги та ефективність спортсмена.

Мені, як людині, яка навіть у найкращі часи намагається відкрити одну пачку, здається сумнівною доцільність покладатися на дюжину пакетів під час тривалого забігу. Це ставить під сумнів реальне застосування кетчупу Heinz як спортивної добавки.

Останні новини:  Як розгладити шкіру губ і зробити їх більш привабливими в будь-якому віці

Крім того, спортивні гелі часто містять електроліти, такі як натрій, калій і магній. Ці електроліти втрачаються з потом під час тренувань, і їх поповнення важливо для запобігання зневодненню і м’язовим судомам під час навантажень на витривалість.

Кетчуп Heinz містить певну кількість електролітів через вміст солі, але спортивні гелі часто мають науково обґрунтовану формулу для забезпечення більш точного електролітного балансу, що робить їх кращим вибором для спортсменів.

Кетчуп також має високу кислотність через вміст томатів і оцту. Кисла їжа може викликати печію та кислотний рефлюкс, що відволікає увагу від пікових показників.

Поєднання цукру і кислоти в кетчупі також може завдати шкоди здоров’ю зубів – фактор, який часто ігнорується спортсменами. Соуси, такі як кетчуп, можуть завдати шкоди зубам, оскільки вони липкі і можуть прилипати до них.

Останні новини:  Смачні, соковиті і ароматні печериці на грилі

З іншого боку, помідори містять такі сполуки, як лікопін і каротиноїди. Доведено, що ці антиоксиданти зменшують маркери пошкодження м’язів після бігу на витривалість.

Непрактичні пакети

Хоча пакетики з кетчупом можуть не покращити негайну продуктивність, вони можуть сприяти відновленню після вправ на витривалість. Однак споживання достатньої кількості цих корисних сполук з кетчупу здається непрактичним.

Якщо ви любите кетчуп, його все одно можна включати у свій раціон у помірних кількостях. Реальність така, що випадково з’їдена пачка не обов’язково завадить вам добре тренуватися. Однак навряд чи це буде корисною добавкою.

Як спортивний дієтолог, я раджу вам, якщо ви розглядаєте можливість використання кетчупу Heinz в якості спортивної добавки, поекспериментувати з ним у своєму тренувальному режимі, перш ніж включати його в будь-які важливі змагання.

Перевірка його сумісності з вашим організмом і цілями спортивних досягнень гарантує, що ви зробите обґрунтований вибір стратегії харчування.nnews.com.ua