Як доглядати за зневодненою шкірою

03.10.2023   18:20    339

Зневоднення шкіри виникає, коли її захисному верхньому шару, який називається роговим шаром, не вистачає вологи.

Суха шкіра і зневоднена — це те саме?


Незважаючи на те, що суха та зневоднена шкіра можуть мати одні й ті самі характеристики, такі як стягнутість, шорсткість, лущення, почервоніння та чутливість, це зовсім різні проблеми.

Сухість відноситься до типу шкіри (недолік натуральних масел, тобто шкірного сала), а зневоднення — до її стану (недолік води), і, само собою, догляд повинен відрізнятися. Крім того, суха шкіра може з’явитися як наслідок висипань і постакне або шкірних захворювань, таких як псоріаз або екзема; в той час, як зневоднення — показник того, що тіло втрачає більше води, ніж споживає.Основні симптоми зневоднення:

  1. швидко
  2. темні кола під очима;
  3. «тіні» навколо обличчя (особливо під очима та навколо носа);
  4. підвищена чутливість;
  5. запалення;
  6. поява тонких ліній та поверхневих зморшок.
Останні новини:  Що буде, якщо покласти в прання каштани: господарські лайфхаки

Крім того, дегідратація може вийти за межі шкіри та викликати такі симптоми, як запаморочення, сухість у роті, слабкість і навіть втрату свідомості.Як перевірити рівень зволоженості шкіри

Це можна зробити за допомогою простого щипкового тесту. Потрібно взяти невелику ділянку шкіри в ділянці щік і злегка стиснути її. Якщо шкіра не відновлює свою форму, шкіра зневоднена.

Останні новини:  З якими знаками Зодіаку не варто спілкуватися 2024 року

Лікування зневодненої шкіри

Поповнення водного балансу – це перший крок. Можна почати з правила: випивати 2 літри води на день, але іноді, залежно від маси тіла та рівня активності, води може знадобитися більше. У цьому випадку слід проконсультуватися з лікарем, оскільки перебір із водою призводить до втрати мінералів.

Другий крок — зміна дієти та способу життя, тобто: відмова від алкоголю і куріння, скорочення споживання кави, здоровий сон, правильне харчування, багате на овочі та фрукти, прийом вітамінів (наприклад, омега-жирних кислот), регулярні заняття спортом, час яких потрібно пити воду (фахівці рекомендують випивати кілька ковтків кожні 15-20 хвилин).

Останні новини:  Дешевий захист від морозів: чим заклеїти вікна

Третій крок – підвищення вологості у приміщенні. Кондиціонер та центральне опалення висушують повітря, тим самим забираючи вологу зі шкірних покривів. У цьому випадку фахівці рекомендують регулярно користуватися зволожувачем повітря.

Крім вищесказаного, потрібно обмежувати перебування на сонці або холоді, не приймати гарячий душ і регулярно доглядати шкіру за допомогою косметичних засобів (гелі для вмивання, сироватки, маски та креми).

На стан шкірних покривів може впливати безліч факторів, але зневоднення легко піддається лікуванню. Адже найголовніше — не забувати про зволоження, пити воду та вносити невеликі зміни у спосіб життя. І шкіра сяятиме здоров’ям та красою!