РФ може готувати випробування ядерної ракети

03.10.2023   15:04    676
РФ може готувати випробування ядерної ракети - ЗМІ

Фото: Міноборони РФ

Випробування російської ракети Буревісник у 2018 році


Супутникові знімки свідчать про підготовку Росії до випробувань крилатої ракети з ядерною установкою.

Росія, ймовірно, готується випробувати свою міжконтинентальну крилату ракету Буревісник, яка може нести ядерний заряд. Про це 2 жовтня повідомляє The New York Times.

Видання проаналізувало супутникові знімки аеродрому Рогачово, що на острові Північний Архангельської області РФ. Журналісти помітили пересування літаків і транспорту. Це може свідчити про підготовку до випробувань ракети Буревісник або SSC-X-9 Skyfall, які вже випробовували у 2017 і 2018 роках.

Останні новини:  Путін задоволений протистоянням з Україною та Заходом

Протягом останніх двох тижнів у цьому районі також відстежували літаки-розвідники США, а в авіаційних повідомленнях попереджали пілотів уникати прилеглий повітряний простір.На початку серпня на авіабазі Рогачово два російські літаки, які збирають дані про пуски ракет, були припарковані приблизно за 160 кілометрів на південь від місця запуску.

Супутникові знімки літаків на аеродромі Рогачово. Фото: The New York TimesЛітаки належать російській атомній компанії Росатом. Згідно з додатковими супутниковими знімками, вони залишалися на цій базі принаймні до 26 вересня. Під час випробувань Буревісника у 2018 році літаки такого ж типу теж перебували поблизу.

Останні новини:  Росіяни формують “судову гілку влади” на окупованих територіях, – ЦНС

Буревісник – це міжконтинентальна крилата ракета, яка, як заявляють росіяни, нібито здатна бити по цілях за тисячі кілометрів. Вона є одним із шести видів стратегічної зброї разом із такими як балістична ракета Кинджал і гіперзвуковий планувальний блок Авангард.

Поки що усі випробування Буревісника, які проводила Росія, були невдалими. Ракета максимум долала 35 кілометрів, після чого падала у море.

Останні новини:  Скасування рейсів, екстрені посадки: санкції добивають злишки цивільної авіації росії

korrespondent.net