Перші морози та ожеледь:  якою буде погода у жовтні в Україні

03.10.2023   11:33    438

​Коли холоди і заморозки прийдуть в Україні, розповів народний синоптик Володимир Деркач. Про це він повідомив в інтерв’ю “Телеграфу“.


Він зазначив, що погода у жовтні розпочнеться з прохолодних метеоумов. За його словами, відносно комфортно буде у світлий час доби, але з настанням ночі показники на термометрах будуть інтенсивно опускатися.

В перші дні жовтня очікується найхолодніше. Надалі погода у жовтні буде більш сприятливою, адже знову потеплішає, з 10-го та 11-го числа знову прийде несуттєве похолодання, яке супроводжуватиметься дощами.

Останні новини:  Платитимете дешевше вдвічі: як оформити економний тариф на світло - інструкція

Володимир Деркач зазначив, що знову “бабине літо” прийде до України вже після 14-го жовтня. У цей період варто очікувати сухого періоду. Температура вночі опуститься ще нижче, це не означатиме приходу заморозків. Після помірно теплої, як для цього сезону погоди, почнеться плавний перехід до вологих і холодних метеоумов із заморозками. Початок останньої декади жовтня, як вважає Деркач, ще збереже помірне тепло, як для осені.Синоптик Ігор Кібальчич виданню “Метеопрог” повідомив прогноз погоди на жовтень. З його слів, погодні умови по всій Східній та Центральній Європі до кінця місяця й надалі визначатиме стійке поле високого атмосферного тиску. На території України збережеться тепла, сонячна та суха погода з температурним фоном на 3–6°С вище за кліматичну норму. Тривалий період відсутності дощів (за винятком деяких західних областей) дозволить зберегти тенденцію посилення посухи та пожежної небезпеки у лісах на більшій частині території нашої країни.
expert.in.ua

Останні новини:  Яку військову допомогу обіцяли союзники та що отримає Україна