Які вимоги щодо членства України в ЄС можуть стати проблемними

25.09.2023   23:44    93


Серед семи вимог, які Європейський Союз поставив перед Україною, проблемними можуть стати питання національних меншин, судова реформа та боротьба із корупцією.


Крім цього, на порядку денному обов’язково буде питання сільськогосподарської продукції для обговорення на двосторонній основі.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів дипломат Руслан Осипенко.

“Сім напрямків висунули, за якими ми повинні провести реформи, в результаті яких почнуться переговори. Тобто нам дадуть право вступити в переговори як кандидату в члени ЄС на двосторонній основі. Однак кілька питань із семи можуть стати проблемними: це питання національних меншин, питання судової реформи та корупція”, — сказав він.

Дипломат пояснив, що судова реформа, зокрема, має забезпечувати надійний захист бізнесу, — із закінченням війни в Україну прийдуть інвестиції.Осипенко додав, що попри досягнення Києва у сфері реформ, може відбутися зміна зовнішньополітичної стратегії.

“2024 рік — це рік змін, рік виборів у європейських країнах, виборів у Європейській комісії, виборів у США. Навіть попри позитивне ставлення до наших реформ і розмов, що ми можемо отримати за прискореною процедурою запит на початок перемовин для вступу до ЄС, зовнішня конфігурація може змінюватися”, — зауважив він.

Крім того, не можна виключати й аграрне питання, каже Осипенко.

“Україна — житниця Європи, якщо її приймає Євросоюз, то зміниться розподіл праці в сільському господарстві та економіці ЄС. Малі та середні господарства, які є в Польщі, Словаччині, всіх прикордонних країнах, вони будуть змушені переорієнтуватися, — хто, що буде виробляти всередині ЄС. Тому що умови для виробництва, припустімо, зерна або продовольства у нас кращі, ґрунт кращий, у цій сфері вже працюють міжнародні холдинги. Тому це питання теж може бути на порядку денному, яке може обговорюватися на двосторонній основі”, — підсумував Руслан Осипенко.


chasdiy.org

Останні новини:  Платитимете дешевше вдвічі: як оформити економний тариф на світло - інструкція