Вчені розповіли, яка тварина має найменшу тривалість життя

19.09.2023   00:22    2614

Нам часто кажуть, що «життя надто коротке» і ми повинні «ловити день», але порівняно з рештою мешканців Землі люди мають тут набагато більше часу, ніж більшість.

Отже, яка тварина має найменшу тривалість життя?


Важко сказати, напевно. Дослідникам складно детально вивчати швидкоплинне життя, і безліч тварин все ще чекають свого відкриття. З усім тим, поденкові є сильним претендентом на звання тварини з найменшим довголіттям.

Ці водяні комахи вилуплюються з яєць у вигляді німф і живуть під водою до двох років. Потім вони розвиваються крила для заключних стадій — стадій субимаго і імаго — свого життєвого циклу для спарювання. Багато днів у своїй крилатій формі живуть менше ніж 24 годин, а деякі не живуть і 5 хвилин.

Більшість видів день переходять з води на сушу і повітря на стадії субимаго, а потім розмножуються на стадії імаго. У них немає ні функціонального рота, ні травної системи на жодній зі стадій, і натомість вони живуть шляхом енергетичних запасів, накопичених у період німфи, розповів Люк Якобус, дослідник поденок і професор біології в Університеті Індіани та Університеті Пердью в Колумбусі, в електронного листа Live Science.“Без громіздкої травної системи у самок усередині тіла більше місця для яєць”, – сказав Якобус. «Я бачив особину настільки повну яєць, що яйця знаходилися навіть у неї в голові. Маючи іноді більше 10 000 яєць на самку, вони можуть ефективно використовувати своє коротке доросле життя».

Подібно до інших видів, які швидко живуть і вмирають молодими, поденкові мухи є жертвами інтенсивної здобичі, і їм потрібно виробляти велику кількість дитинчат, щоб достатньо вижило до дорослого стану та розмножилося. Але Якобус зауважив, що хоча спокусливо запитати «чому» поденкові мухи мають коротке життя, краще питання «чому ні?»«Стародавні викопні однодневки мало чим відрізняються від тих, яких ми бачимо сьогодні», — сказав Якобус. «Система, яку вони мають, дуже добре для них працює».

Останні новини:  У лісах Таїланду знайшли тарантула рідкісного кольору електрик (фото+відео)

Хіт Огден, професор еволюційної біології в Університеті Юта-Веллі, який вивчає еволюцію поденкових мух, розповів Live Science, що ці комахи вперше з’явилися приблизно 350 мільйонів років тому. Огден також зауважив, що «еволюція майструє», і під час майстрування цього роду комах еволюція виявила, що вкладати більше часу в якості німфи було справді хорошою стратегією.

Останні новини:  Біля узбережжя Нової Зеландії виявили сліди невідомої підводної тварини

«Схоже, що еволюція вирішила, що ти, як німфа, здебільшого збираєш поживні речовини, а як доросла людина — лише механізм літання, розмноження та відкладання яєць», — сказав він. .

За даними порталу біорізноманіття Департаменту природних ресурсів Джорджії, американські одноденки (Dolania americana) мають найкоротший дорослий вік з усіх зареєстрованих видів. Самці живуть менше однієї години після досягнення зрілого віку, а самки мають лише п’ять хвилин на розмноження, перш ніж помруть. Однак американські поденки, що риють пісок, все ще проводять до двох років як німфи до цієї напрочуд короткої стадії дорослої особини.

Останні новини:  Каліфорнія запустила найпотужніший у світі рентгенівський лазер

За даними порталу біорізноманіття Департаменту природних ресурсів Джорджії, американські одноденки (Dolania americana) мають найкоротший дорослий вік з усіх зареєстрованих видів. Самці живуть менше однієї години після досягнення зрілого віку, а самки мають лише п’ять хвилин на розмноження, перш ніж помруть. Однак американські поденки, що риють пісок, все ще проводять до двох років як німфи до цієї напрочуд короткої стадії дорослої особини.

За даними Австралійського музею, в інших країнах тваринного світу семизначні карликові бички (Eviota sigillata) завершують свій життєвий цикл протягом двох місяців і мають найкоротшу тривалість життя серед усіх відомих хребетних. Три тижні свого життя риби проводять у формі молодих личинок у відкритому океані; потім вони поселяються на рифі на один або два тижні, щоб дозріти, а потім проживуть не більше трьох з половиною тижнів як дорослі, згідно зі статтею 2005 року в журналі Current Biology.

Джерело