В Уряді анонсували індексацію пенсій: коли українцям чекати на підвищення

27.09.2023   20:14    228


У 2024 році на українців чекає збільшення пенсійних виплат. Це станеться через заплановану у державному бюджеті індексацію виплат.


Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович. Як каже чиновниця, підвищення пенсійних виплат точно буде, однак цьогоріч їх чекати не варто, пише Телеграф.

“Не в цьому році, а в наступному – 2024 році. Ми подали свій проєкт бюджету на 2024 рік, де заклали збільшення доходів Пенсійного фонду. По плану, приблизно на 100 мільярдів більше”, — пояснює голова Мінсоцполітики.

На скільки зросте середня пенсія у 2024 році

Жолнович наголосила, що конкретні розрахунки будуть пізніше, бо розмір підвищення залежатиме від рівня інфляції. Якщо орієнтуватися на прогнози Національного банку, то він складе 10,6%.

“Ми хочемо осучаснити й оновити наші пенсії, виходячи з рівня інфляції”, — підкреслила міністр.

Слід зауважити, за словами Жолнович, у 2024 році будуть нові підходи до сплати пенсійних виплат. Це зроблено з метою, аби нарахування коштів було рівним для всіх українців.

“Ми паралельно хочемо переглянути розрахунок наших пенсій, адже у нас дуже багато недоліків у розрахунку. Наприклад, люди, які виходили на пенсію у 2000-х роках і мали ринкову заробітну плату, і такі самі люди, які вийшли на пенсію у 2014 році, мають абсолютно різну пенсію і є величезний розрив. Тому зараз ми хочемо переглянути ці підходи, щоб забезпечити справедливість”, — підсумувала голова Мінсоцполітики.


chasdiy.org

Останні новини:  Стали відомі ціни на новорічні ялинки