У Росії поки не готові заблокувати Ютуб, не мають альтернативи - Новини Ю

У Росії поки не готові заблокувати Ютуб, не мають альтернативи

18.09.2023   19:45    440
У російській держдумі визнали, що на сьогодні російські аналоги не можуть повноцінно замінити відеоплатформу Ютуб.

Відеоплатформу Ютуб не блокуватимуть у Росії, поки в країні не з’явиться внутрішній аналог платформи. Про це заявив голова комітету думи з питань інформаційної політики Олександр Хінштейн, повідомив Interfax.


«Сьогодні, на жаль, немає адекватної та повної заміни Ютуб в російських аналогах. Але слово “поки що” є ключовим» сказав Хінштейн

Він зазначив, що буде поставлеео питання, чому досі такої альтернативи не створено, і додав, що передчасне блокування платформи може негативно вплинути на користувачів, які стануть «заручниками» ситуації.

Останні новини:  Три четверті російської нафти продається дорожче цінової стелі G7

У той же час, заступник Хінштейна в комітеті з інформаційної політики Антон Горелькін зазначив, що блокування Ютуб «принесе більше шкоди, ніж користі».«Але це не означає, що Росії не потрібно розвивати свої альтернативи. Ютуб продовжує залишатися ворожою платформою, яка свідомо порушує законодавство нашої країни, і немає гарантії, що завтра вона не почне проводити більш агресивну політику щодо поширення незаконних відео» написав Горлінкін у своєму телеграм-каналі. Він додав, що російські блогери на Ютуб не мають майбутнього.У квітні 2023 року російський «Коммерсант», посилаючись на власні джерела, повідомив, що відеохостинг Рутуб витратить 30 млрд рублів на оновлення серверної інфраструктури, щоб зрівнятися за «потужностями» з Ютубом.

Останні новини:  Удар по Курську: дрон влучив у будівлю ФСБ

За даними видання, гроші мали витратити на розширення мереж доставки контенту (CDN), що дозволить прискорити завантаження відеороликів, в тому числі за рахунок розподілу трафіку між основним і додатковими серверами, фізично розташованими ближче до кінцевого користувача.

Станом на квітень у відеохостингу Рутуб було 15 CDN-серверів в Росії і окупованій Абхазії. До кінця 2023 року планували створити їх ще у семи російських містах, а також на мережах місцевих провайдерів в Білорусі, Казахстані, Вірменії та Узбекистані. В цілому до кінця року Рубут мав намір збільшити пропускну здатність своїх CDN удвічі.

Останні новини:  Які вимоги щодо членства України в ЄС можуть стати проблемними

Нагадаємо, після початку повномастабного російського вторгнення в Україну в 2022 році можливе блокування ютуба широко обговорювалося на Росії на тлі заборони фейсбуку та інстаграму.