У кожної п’ятої людини знайшли ген, який захищає від хвороб Альцгеймера і Паркінсона - Новини Ю

У кожної п’ятої людини знайшли ген, який захищає від хвороб Альцгеймера і Паркінсона

18.09.2023   14:00    510

Варіант гена, пов’язаний з імунітетом, пов’язаний зі зниженням ризику розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона серед різноманітної популяції людей.

Image by Freepik

Нове дослідження, проведене серед різних етнічних груп, показало, що близько 20 – 30% людей є носіями версій гена, пов’язаного з імунітетом, який може захистити від хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Вони вивчили величезну колекцію повногеномних даних 176 000 людей європейського, азіатського, латиноамериканського і афроамериканського походження. У цих людей було одне з цих нейродегенеративних захворювань, і їх генетику порівнювали з генетикою людей без цих захворювань.

Останні новини:  Як зберегти продукти без світла: головні нюанси та дієві порадиЗ’ясувалося, що у людей, які несуть версію гена людського лейкоцитарного антигену (HLA), відомого як HLA-DRB1 * 04, або скорочено DR4, ризик розвитку цих нейродегенеративних захворювань нижче на 8 – 15%. Крім того, він зустрічається у кожної п’ятої людини.

Більш того, у цих людей було менше аномально згорнутих білків мозку, таких як тау-клубки, які є відмінними рисами цих патологій. Це натякає на те, що варіанти генів можуть захищати від таких захворювань, запобігаючи накопичення цих білків.Білки HLA лежать в основі адаптивної імунної системи, яка адаптує реакцію організму на патогени, такі як віруси. В ході більш дрібного попереднього дослідження співавтор дослідження доктор Еммануель Міньо, нейроімунолог і професор Стенфордського університету, виявив — певні варіанти гена HLA-DRB1, який кодує білок HLA, пов’язані зі зниженням ризику і хвороба Альцгеймера, і хвороба Паркінсона.

Останні новини:  5 способів підвищити рівень тестостерону без ліків

Результати дослідження, опубліковані в журналі PNAS, можуть мати значення для розробки нових вакцин проти хвороб Альцгеймера і Паркінсона.


cikavosti.com