Росія хоче знову приєднатися до Ради ООН з прав людини

26.09.2023   19:42    110

Росія прагне знову приєднатися до Ради ООН з прав людини на наступних виборах.

У квітні минулого року її виключили з провідного правозахисного органу ООН після того, як війська РФ вторглися в Україну.

Але тепер російські дипломати домагаються переобрання своєї країни в Раду на новий трирічний термін.


ВВС отримала копію позиційного документа, який Росія поширює серед членів ООН з проханням про підтримку.

У документі Росія обіцяє знайти “адекватні рішення для питань прав людини” і перестати перетворювати Раду на “інструмент, який обслуговує політичну волю однієї групи країн”, що розуміється як посилання на Захід.

Останні новини:  Росія висунула нові звинувачення ув’язненому Навальному

Тамтешні дипломати заявили, що Росія веде агресивну кампанію, пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси.У звіті цього місяця три агітаційні групи – UN Watch, Фонд прав людини та Центр прав людини Рауля Валленберга – дійшли висновку, що Росія не відповідає вимогам для членства в Ради з прав людини.

“Переобрання Росії в Раду зараз, коли її війна проти України все ще триває, було б контрпродуктивним для прав людини та дало б сигнал про те, що ООН несерйозно ставиться до притягнення Росії до відповідальності за її злочини в Україні”, — йдеться у звіті.

Велика Британія заявила, що “рішуче виступає проти” спроби Росії знову приєднатися до Ради з прав людини.Рада ООН з прав людини знаходиться в Женеві і складається з 47 членів, кожен з яких обирається на трирічний термін.

Останні новини:  В РФ за два дні зламалися п'ять літаків під час польоту

На наступних виборах, які відбудуться 10 жовтня, Росія змагатиметься з Албанією та Болгарією за два місця в раді, які зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи.

У голосуванні візьмуть участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.